Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Tudnátok segíten...

Egyetemisták! Tudnátok segíteni? Elég lesz ennyi pénz?

Figyelt kérdés

Az éven kezdem az egyetemet remélhetőleg.

Kolis leszek és vasarnap este fog felmenni Pestre, pénteken haza már jövök haza. Kaját otthonról viszek majd. Csak a reggelit, vacsorát kell majd megoldanom (zabkását, tojást, virslit, szendvicset szoktam enni általában vagy gyümölcsöt).

Költőpénznek szerintetek elég lesz 22.000 Ft havonta? (a bérletet, utazást nem kell beleszámolni)

Nem cigizek, nem iszok. Nem eszek mindennap édességet, chipset. Viszont mindennap kávézom. De abból az instant üvegeset veszem így egy üveg kb 1 hónapra elég.

20/l


2018. júl. 15. 09:55
 1/7 A kérdező kommentje:
* pénteken már jövök haza.
2018. júl. 15. 10:01
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

A tisztálkodási, piperecikkek is ebből lennének fedezve? Ha igen, akkor elég necces...

Ha ez csak hétköznap reggelire és vacsorára kell, esetleg ritkán nasi, akkor bőven elég..

2018. júl. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azok nem :)
2018. júl. 15. 10:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak és kizárólag a reggelit és vacsorát számoljuk, akkor igen, elég.
2018. júl. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ha csak költőpénz, akkor igen
2018. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem heti 5000 volt a költőpénzem, de abből 1500 volt az utazás hetente, szóval maradt 3500 kajára, úgy hogy semmit sem kaptam otthonról, be kell osztani, piacon kell vásárolni, nem szupermarketben, és akkor elég.
2018. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Albérletben vagyok a barátommal, így általában két főre készítek ételt (vacsorát főzök, azt esszük ebédre is, reggelizni csak én szoktam), így kijövünk innivaló nélkül 15000-ből. Szóval szerintem ha spórolsz, ki kell jönnöd belőle.

De egyébként számolhatsz is, két kis kenyér a héten 300 ft, zabkása 200 körül van, azt készítheted vízzel, nekem akár egy hónapig is kitart egy csomag, mellette néha műzlit eszek, egy hónapra egy csomag elég, tejet hetente egy litert lehet számolni, gyümölcs ahogy előttem is írták a piacon olcsóbb, a margarin is kitart egy hónapig is vagy tovább, szalámival és tojással trükközni szoktam, azt otthonról szoktam vinni. Reggeli-vacsora, néha egy ebéd (mondjuk menüben 800-900 ftért) belefér bőven 20e-be,de ki kell tapasztalni.

Sok sikert az egyetemhez :)

2018. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!