Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnökök! Egyetem...

Gépészmérnökök! Egyetem mellett milyen munkát lehet vállalni?

Figyelt kérdés

Marad idő a tanulásra ?

Mennyit lehet keresni ?

Hanyadik félévtől tudsz a szakon belül munkát vállalni ?



2018. júl. 17. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ hogy te mennyire vagy könnyen tanuló típus. Ha elsőre megérted a dolgokat és nem kell semmit többször átvenned hogy megértsd miről van szó, akkor szerintem elég ha odafigyelsz az egyetemen és otthon maximum átolvasod, és mellette simán tudsz dolgozni. De ha neked ennél bonyolultabb, főleg a számításos részekkel kell gyakorolnod akkor is te neked kell érezned hogy szabadidődbe mi az ami belefér és mi az ami nem.


Én egyetem mellett egy közeli gyárba mentem dolgozni ahol főállásba kötöttem ki mérnökként. Ott volt lehetőség részmunkaidőbe olyan gyártási állomásokra menni ahol minden hét elején az illetékes vezetővel meglehetett beszélni hogy melyik napokon tudok menni és hány órát, és aszerint tervezték a hetet hogy x napon délután 16 órától 22 óráig xy személy bent tud lenni és akkor őt oda teszik be, vagy megy válogatni, vagy segíteni másoknak akik több gépet figyelnek és el kellhet némi segítség. De nekem egyetemi idő alatt amikor gyakorlatra kellett mennem akkor is mehettem oda, de akkor nyilván más munkaterületre tettek ahol már főállásban csinálom.

Egy közvetítő cégnél érdeklődtem állások kapcsán és ők ajánlották nekem ezt a lehetőséget hogy ha a gyakorlatom is ott lesz akkor lesz helyismeretem, és nem hátrány ha ismerem a gyártási folyamatokat mert így könnyebb is lesz a munkám, illetve ha főállás kell akkor 100% hogy felfognak venni így hogy van rálátásom hogy annál a cégnél mi hogyan megy, és nem kell első napokban mindent részletesen bemutatni.

2018. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%
ha annyira dolgozni akarsz akkor menj dualis kepzesre. Ott jol fizetnek viszonylag, es munkatapasztalatod lesz abbol, aminek tanulsz. Nalunk 85k korul fizetnek es heti 8 ora egyetem mellett.
2018. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom én bme-n csináltam a gépészmérnökit

nem hogy dolgozni nem volt időm, de a tanuláson kívül másra se nagyon, sőt még a tanulásra se volt annyi időm soha mint kellett volna


nem hiszem hogy egyedi voltam ebben, akárkivel beszéltem ugyanígy voltak. De biztos vannak kivételek ebben is


itt sok tárgynál nem annyira számít h milyen gyorsan érted meg a dolgokat. Mert nem is mgérteni kell hanem benyalni 70 oldalt 100 db összefüggéssel, illetve egy példatár feladatait végigcsinálni stb ezekre muszály sok időt szánni, nem lehet a levegőből előkapni a jó megoldást zhn


általában egy félévben 5/4 napon biztos vannak tanórák amiért be kell menni. Én pl 1 órára laktam egyetemtől így napi +2óra kuka. Meg kb nincs olyan tárgy, hogy otthon ne kéne rátanulni, mivel egyszer hallotad előadáson és akkor ott megértetted. Szóval miután 6 órát töltesz egyetemen és hazamész, akkor ott újra foglalkozni kell a beadandóval, zh tanulással, labor készüléssel. Ha van 1-1 szabadnapod pl péntek-szombat-vasárnap, azt is mindig kevésnek fogod érezni hogy tudj tanulni eleget:/

2018. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!