Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki írt már szakdolgozatot!...

Aki írt már szakdolgozatot! Nálatok ez hogy működött?

Figyelt kérdés

Általában szorgalmi időszakban ír az ember szakdolgozatot vagy akár nyáron is? Én sok olyat ismerek akik otthagyták az utolsó hónapokra, vagy ha nem is az utolsókra de nyáron nem foglalkoztak vele, csak szorgalmi időszakban.

Én viszont most nyáron már elkezdtem és szeretnék is vele foglalkozni amennyit lehet mert már vannak ötleteim.


Közben van néhány gondolatom, hogy konkrétan milyen részekre osztanám a szakdolgozatot, már elkezdtem írni a bevezetést és van 7 oldalam ami már egy viszonylag kidolgozott rész. A témavezetőmmel megbeszéltük mit csináljak kezdetben, azt meg is csináltam, amit kellett e-mailben elküldtem neki. Arra még nem válaszolt, egy hete nagyjából így nem szeretném, ha nem muszáj, új üzenetekkel bombázni. De közben ismét lenne pár kérdésem. Szerintetek kezdjem írni ahogy jónak látom, anélkül hogy jóváhagyná az elgondolásaimat, hogy mi alapján írnám, vagy mégis beszéljem meg vele? Ha elkezdem írni lehet azt mondja nem jó az elgondolás de ha meg várok hogy írjon akkor lehet 2 hét múlva válaszol.


Nálatok ez hogy ment? Van itt olyan aki nyáron írt szakdolgozatot? Milyen gyakran írtatok témavezetőnek?

Én persze megértem hogy nyár van, ilyenkor neki sem az egyetem az első de érdekel volt-e itt valaki hasonló helyzetben. Ne értsétek félre, nem egész nap a szakdolgozatom írom, közben ugyanúgy megvannak a nyári programjaim de szeretnék nekiindulni.



2018. júl. 21. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

sztem ne bszogasd a tanarodat nyaron.

Enis nyaron elkezdtem, 1 szot nem valtottam a konzulenssel(azt se tudta mi a temam,csak alairta alapot), csak a vegen "megnezte" aztan leadtam es ennyi.

2018. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze, értem, hogy neki is szünet a szünet. Amúgy nem tudom ez tanárfüggő-e vagy tudományfüggő-e de nálunk ismerek olyan tanárt aki elég sokszor konzultált a szakdolgozóival, még ha nem is nyáron.

Meg, nekem utolsó hetekben azt mondogatta a témavezetőm, hogy nyáron dolgozzak rajta, hogy haladjunk, meg hogy küldjem neki, amivel kész vagyok, akkor is ha csak pár oldal.

Szóval elvárja hogy dolgozzak rajta meg küldjem neki, de ha meg írok, akkor ne az legyen már hogy én vagyok a bunkó mert nyár van. Meg nem akarok írogatni neki, csak akkor meg ne piszkáljon ha nem küldöm el neki kis részenként.


De amúgy köszönöm a választ! :) Jöhetnek még válaszok.

2018. júl. 21. 12:44
 3/11 anonim válasza:
54%
Mi az, hogy ne baszogassa a tanárt nyáron? Ha tényleg egy TANÁR a témavezetőd, akkor szívesen fog segíteni nyáron is.
2018. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második válaszolónak is! Az én témavezetőm amúgy tudja mi a témám. Szóval szó sincs róla, hogy ennyire ne lenne képben. Meg amúgy kis tanszék vagyunk, nem olyan nagyon sok szakdolgozó van meg nem olyan rengeteg téma.

Bár nekem meg az a furcsa hogy egy témavezető azt se tudja mi a témája az illetőnek. Ha van egyszerre 10-20 szakdolgozója akkor még jobban megértem de nálunk nem így van.

2018. júl. 21. 12:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én már tavaly tavasszal elkezdtem írni, de nyáron kérdőíveztem, illetve volt más kutatásom is, így azokat megírtam a nyári hónapokban, és nagyon jól haladtam. Ősztől már gyakorlatom volt, és míg a többiek akkor szenvedtek az egésszel, addig nekem már csak a végét kellett megírni, illetve javítani, szerkesztgetni.

Szóval ha most van kedved/időd akkor írd nyugodtan.

Én a témavezetőmnek augusztus 20 után írtam csak, nem akartam zavarni addig, bár volt olyan csoporttársam aki rendszeresen konzultált a témavezetőjével nyáron is. Meg én jobban szerettem személyesen bemenni a tanárnőhöz, mert mindig voltak kérdéseim amit jobb volt úgy megkérdezni.

Ősszel meg akkor írtam neki ha kész volt egy jelentősebb mennyisègű részem. Tehát nem 1-2 oldalakat küldözgettem.

23N

2018. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szerintem folytatom amit elkezdtem írni, és majd ha egy kicsit hosszabb fejezettel kész leszek, akkor fogom neki elküldeni. Persze megvan az esélye, hogy nem tetszik majd neki vagy nem találja jónak de valahogy mindenképp kell haladnom.

Köszönöm a harmadik válaszolónak is!

2018. júl. 21. 16:05
 7/11 anonim ***** válasza:

#5 vagyok. Hidd el olyan nagyon rossz biztos, hogy nem lesz amit írsz :) apróbb dolgokat kell majd úgyis javítani benne ha átolvassa, vagy részeket kiszedni, esetleg kicserélni, kibővíteni, de a teljeset nem hiszem hogy átiratná majd veled.

Sok sikert, biztos ügyes leszel ha már most foglalkozol a dologgal. :)

2018. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én tapasztalatból mondom: megírtam nyáron majdnem teljesen készre, hogy majd ősszel bemutatom a témavezetőmnek. Na az lett az eredménye, hogy mivel nem hagyta jóvá a kutatási témát, csak ötleteltünk év elején ezért nem adja a nevét a véglegeshez, ráadásul nem is kívánja elvállani a témavezetésemet a jövőben. Így csúsztam egy fél évet mert más tanárok nem voltak szabadok.

Egyébként az volt a baja, hogy túl jól sikerült nélküle a szakdoga és ő szeret büszke lenni amiért segít másoknak. Kár h én ezt csak utólag tudtam meg és nem zaklattam nyáron

2018. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

19:55: sajnálom hogy ez történt veled! Szomorú hogy ilyenek is vannak.

Én remélem nekem nem lesz hasonló gondom. Jókat hallottam a témavezetőmről de igaz hogy aki nála írta, az nem nyáron foglalkozott a témával.

Nekem kifejezetten mondta, hogy küldjem neki és foglalkozzak vele nyáron de ha még a múltkorira se válaszolt akkor nem akarom elárasztani üzenetekkel.

:( Remélem sose leszek a tiedhez hasonló helyzetben.

Amúgy milyen tudományterületen írtad? És akkor végül ugyanazt a témát hagytad meg vagy újra írtad?

2018. júl. 23. 20:32
 10/11 A kérdező kommentje:
#5 válaszoló: amúgy én sem úgy gondoltam, hogy 1-2 oldalt küldözgetnék neki,mikor írtam neki, az sem 1-2 oldal volt. Nem 10 meg azon felül de kb. 10. Meg direkt külön küldtem. Azóta foglalkoztam vele, már biztos több mint 10 oldal lesz összesen de most meg már addig nem akarom neki küldeni míg nem ír valamit. Hogy ne az legyen, hogy minek nyaggatom. Csak ettől meg azért tartok, mert mi van ha ő máshogy képzelte el tartalmilag vagy ilyesmi.
2018. júl. 23. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!