Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A legtöbb mérnöki szakra...

A legtöbb mérnöki szakra miért csak 280 pont kell?

Figyelt kérdés

Az összes vidéki egyetemen ,mernoki szakokra 280 pont kell.Ez fog változni vagy sem?


(Félre értesek elkerülése végett én ennek örülök ,csak nagyon meglepő is egyben)



2018. júl. 23. 20:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy vidéki egyetemen a gólya gépészmérnökökhöz a matek tanár bevitte az adott év matek érettségi feladatsorát és kitöltette a friss hallgatókkal, a 80% nem kapott volna jobbat 2-esnél. (Egész évfolyamok szoktak bukni Matek1-ből, ez az oka, hogy megpróbálta kitöltetni velük az érettségit is. :D)

Szóval igen, hiába alacsony a ponthatár, nagyon sok a lemorzsolódó, mivel felkapott szakról van szó és kevés ponttal is be lehet kerülni.

2018. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Utolsó ,középszintről vagy emelt szintről volt szó?


Én ezt elég erős túlzásnak tartom főleg,ha közepet íratott velük,ahhoz a 3mashoz se kell nagy ész.

2018. júl. 24. 15:23
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Mikor bekerulsz meg fogsz lepodni hogy mennyi hulye van a szakon. Ne aggodj nagyreszuk a felevet se eli tul, de 2. felev vegere mar elfogynak. Nalunk a letsz 60% bukott ki elso ket felevben.
2018. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Utolsó ,ez leginkább azért van mert az emberek nagy része ott hülye vagy azért a szak nehezsege is közre játszik?
2018. júl. 24. 16:34
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz a szak, de nagyon hiányszakma, ezért leviszik mimimumra a ponthatárt. Így (már bocs a kifejezésért), de minden selejtet felvesznek. Nekem volt csoporttársam aki mérnökire 40% körüli közép matekkal jött én meg így nézek h WTF.
2018. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, középszintről van szó és néhány éve (2-3) történt az eset, amikor talán másod éves voltam. Ekkor még előfordulhatott az, hogy gépészmérnökire akár úgyis be lehetett kerülni, hogy szóbelivel engedték csak át az embert a matek érettségin.. :D

Elég nehéz amúgy a szak, a matek különösen az, elég magas szintű matekot tanítanak, ráadásul a tanár már jó néhány éve nyugdíjasként tanított és nem akart engedni a követelményekből, ezért próbálta felmérni, hogy a hallgatókkal van-e gond, vagy ő kér sokat, ez lett az eredmény.. Más tanárom szerint a leghülyébbek (sic!) között vannak a gépészek, ezt erős túlzásnak tartom, maximum annyi lehet a valóságalapja, hogy tényleg elég könnyű bekerülni, lediplomázni már más tészta..

2018. júl. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!