Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az a...

Szerintetek mennyi az a fizetés, ami már nagyon jónak számít? Van olyan pálya, amit azért nem választanál, mert túl alacsony a fizetés?

Figyelt kérdés

Ténylegesen ez a két kérdés érdekelne és némiképp összefügg:


01. Mennyi az a fizetés, ami jónak számít (mondjuk 3-5 év gyakorlat után), nettóban?


02. Lenne olyan pálya, ami jobban vonzott, mint amit csinálsz, és azért nem azt csinálod, mert nem fizet jól?



2018. júl. 24. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ami már jónak számít:250ezer körül

Nincs, elvégeznék több továbbképzést/szakképzést és máris több a lehetőség az adott szakmában.

2018. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Pesten 250-300 nettó már egész jó, vidéken méginkább.
2018. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Nettó 400 körül már jónak számít szerintem.

2. Nincs olyan, ami jobban érdekel, és igazából alapvetően az sem annyira pénzközpontú, amit most csinálok, vagy legalábbis nem kellene, hogy az legyen, de van pár dolog, ami még érdekelne ezen kívül, de komolyabban számításba sem jött vagy az alacsony fizetések (pl. gyógypedagógia), vagy a lehetetlen (jó kapcsolatok nélküli) elhelyezkedések (és az emiatti alacsony fizetések) miatt (pl. hr, lakberendezés, rendezvényszervezés).

2018. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen munkáért. Jóval átlag alatt keresek a szakmámban, viszont olyan környezetben dolgozok, ahol nem is várják el, hogy átlag felett dolgozzak, akkor dolgozok, amikor akarok, nem állnak mögöttem korbáccsal, ha otthonról akarok dolgozni, akkor dolgozok otthonról, és nagoyn jó a munkaközösség. Persze, jó lenne többet keresni, de sokkal több pénzt ígérő helyeket utasítottam vissza, mert vagy olyasmit kellett volna csinálnom, amit nem élvezek, vagy mindent tegnapra akartak, vagy specifikáció nélkül kellett volna a szarból várat építeni, vagy egy a célra teljesen alkalmatlan telephelyük volt, ahol abszolút semmi esélyem nem lett volna elvégezni a munkát.


Munka esetében ha egyszer letesz neked egy munkahely pénzben nem mérhető dolgokat az asztalra, akkor tapasztalod csak meg, hogy bizony mennyivel nagyobbat kell mondania a másiknak, hogy elgondolkodj egyáltalán a kérdésen.

Igen, volt, hogy komolyan elbeszélgettem más cégekkel a lehetőségekről, szépen elmondtam, én meg tudom adni nekik, amit elvárnak tőlem, de:

- megkapom-e ugyanazokat a munkafeltételeket, mint amik most vannak - pl. kötetlen munkaidő?

- tervezhetek-e velük hosszú távon, vagy fel is út, le is út, amint kifut a projekt (sokan csak egy projektre keresnek, aztán hello lehetőleg még próbaidőn belül)?

- munkaeszközöket biztosítják-e, és ha igen, kapok-e olyan minőséget, mint amivel most dolgozok? (nem mindenhol szokás, bring your own device nagy divat sok programozó cégnél)


Tehát nálam az alap, hogy nem csak a fizetésből, hanem ezekből a feltételekből sem szeretnék lejjebb adni. Annyira nagyot, hogy elgondolkodjak azon, megérné-e egy-két dolgot elengedni - pl fix munkaidőt vállalni -, még nem tudtak mondani.

2018. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nettó ~800e Ft már jónak számít, figyelembe véve a megélhetés költségeit Magyarországon és azt, hogy az EU tagja vagyunk.

Vagy inkább "jónak számítana", mert tudom, hogy ennyit itt a büdös életben nem fogok kapni.


Még tanulok, de jól fizető irányban, és ezt szeretem is. Nem igazán tudnám elképzelni magam más pályán.

2018. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elkezd dolgozni az ember, szerintem eléggé átértékelődik az, hogy mi a "jó" fizetés.

Anno,mikor egyetemista voltam, azt gondoltam, hogy 200 ezer forint nem rossz, 300 meg teljesen korrekt.

Ehhez képest most megkeresek 300-360 ezret, viszont ezért cserébe 224-240 órát dolgozom, így az órabérem kb. 1500 forint. Így nézve már nem is tűnik olyan marha jónak. De tény, hogy ennyiből meg lehet élni, nem kell nagyon spórolni és félre is tudok tenni. De arányaiban annyi munkáért, amit végzek, és olyan munkáért, amilyet végzek, egyáltalán nem sok.

A jelenlegi munkakörömhöz kb. 500 ezret tartanék megfelelőnek és 700 ezertől jónak. Ugyanennyi munkáért.

2018. júl. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!