Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmit nem készültem még a...

Semmit nem készültem még a nyáron az emelt magyar érettségire, jövőre érettségizek?

Figyelt kérdés
Ma jöttem rá hogy még semmit nem készültem az emelt magyar érettségire.Előző évi írásbeli érettségit egyszer csináltunk meg közösen suliban, nem igazán ment nekem. Oktv-t is írtam tavaly és 7 pontot sikerült szereznem, szinte semmit nem tudtam. Azt mondták a tanárok erre nem kell készülni úgyse fog senki továbbjutni innen (ez így is lett). Hiába lettem 5-ös idén úgy érzem ez semmit nem jelent (egyébként egy középszerű vidéki gimnáziumról van szó). De nekem muszáj emelt magyarból érettségiznem hogy felvegyenek az egyetemre,ezért tanácsot szeretnék kérni hogy kezdjek most neki a tanulásnak. Milyen könyveket olvassak el? Egyébként a 3 év alatt eddig csak Madách: Az ember tragédiáját olvastam el (nálunk nem erőltetik a kötelező olvasmányokat) szóval tanácsot szeretnék kérni mivel kezdjem. Egyedül a vers és novella elemzéshez értek. ( és most nagyon haragszok magamra amiért csak most kaptam észbe)

2018. júl. 26. 01:09
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Szia! Hát igazából még mindig eléggé lemaradva érzem magam, de már látok reményt :)
2018. okt. 28. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!