Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 15 félévem van mégis államilag...

15 félévem van mégis államilag finanszírozottra vettek fel, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

két diplomám van: az egyiket 2002-ben a másikat 2010-ben szerettem: fősüli volt mindkettő 4 éves. összesen 15 félévem volt államilag finanszírozottan.


aztán most jelentkeztem mesterképzésre. Mivel nem voltam tisztában teljesen a félévfelhasználásokkal, jelentkeztem első helyen államilag finanszírozottra, másodikon ugyanarra költségere.


megjött a határozat, meg a felvin is, hogy besoroltak államilag finanszírozottra bejutottam, a költséges meg nem indul.


na ilyenkor mi van, hisz azt hiszem 12 félév lehet államilag finanszírozott.


Válaszoljon, aki tud? (A fir nem küldi az egyetemnek, hogy hány féléve van az embernek?)



2018. aug. 2. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

2011. évi CCIV. törvény 47. § (1) bekezdés:

Egy személy – felsőoktatási szakképzésben, alapképzésben és mesterképzésben összesen – tizenkét féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat magyar állami (rész)ösztöndíjas képzésben (a továbbiakban: támogatási idő). A támogatási idő legfeljebb tizennégy félév, ha a hallgató osztatlan képzésben vesz részt és a képzési követelmények szerint a képzési idő meghaladja a tíz félévet.


Ez alapján te már elhasználtad az állami támogatott kereted.

Valószínűleg, mivel első helyen az állami támogatott képzést választottad és megfeleltél a feltételeknek ezért a rendszer oda sorolt. Szerintem majd beiratkozáskor ez ki fog derülni és átsorolnak önköltségesre.

2018. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt mindegy, mikor fogynak el a fizetős féléveid, ha a 0. időpontban, akkor már rögtön az első évtől fizetned kell, ahogy az első is mondja. Hogy indult-e a szak, az nem lényeges, ha tavaszra fogyna el, akkor onnantól lennél tandíjas.


Másrészt szerintem szerepet játszik az is, hogy a 2002-es diplomádat még a FIR bevezetése (2006) előtt szerezted, és nem biztos, hogy erről bármi is van a rendszerben.

Van itt erről egy nem túl friss, de érdekes cikk:

[link]

2018. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jogász vagyok és jelenleg én is államiba járok ezért eléggé körbejártam ezt a kérdést és talán tudok segíteni.


1. Az hogy államiba vettek fel mert oda jelentkeztél és elérted a ponthatárt az eddig gondolom teljesen világos. az is, hogy valóban van egy fir rendszer ami rögzíti az elhasznált féléveket.


2. Ha 2010 ben is jártál képzésre valószínűleg már a fir-be rögzítettek és van oktatási azonosítod, ezért az ügyfélkapun keresztül tudsz tájékozódni, hogy mennyi féléved van még ténylegesen.


3. A beiratkozáskor kell nyilatkozni az előző elhasznált félévekről és mivel ezt a fir-ben is rögzítették elég hamar kiderül, hogy tanulhatsz e államiban és ha nincs féléved csak annyi történik, hogy átraknak fizetősre ha vállalod, ha nem akkor értelemszerűen nem leszel egyetemista.


4. Ami még érdekes lehet, hogy a fir 2006-ban került bevezetésre és az az előtti diplomákra a fir automatikusan 7 félévet vesz figyelembe, kivéve ha igazolod, hogy nem államiban végezted el. Akkor is ha orvosira jártál 14 félévig.



Összefoglalva ha fel is vettek államira az hamar kiderül, hány féléved van és ezt követően csak önköltséges képzésben tudod folytatni a tanulmányaidat.

2018. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2018. aug. 8. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!