Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van egy olyan érzésem, hogy...

Van egy olyan érzésem, hogy nem fognak felvenni kollégiumba. (Semmelweis) Milyen lehetőségeim vannak, albérleten kívül?

Figyelt kérdés

ETK-ra vettek fel, és alig lesz valszeg szoc. pontom, mert kiderült, hogy közben kicsit megugrott a keresetünk, ami szintén SEMMIRE nem elég, csak őket ez nem fogja érdekelni. Tavalyi pontok alapján max 12-14 pontot tudnék összeszedni... 140 km távolság, 6 fő a háztartásban, van 3 kisebb tesóm, ill. én. Bejárni képtelenség lenne, kezdjük azzal, hogy 8-ra nem érnék fel BP-re semmilyen esetben, ill. hazajárni is necces volna, főleg, mikor bejönnek a gyakok.


Esetleg valami alternatíva? Mert tényleg nem hiszem, hogy bejuthatok... Néztem magánkolikat, mind tele van, középsulis koleszba csak akkor, ha minden kötél szakad... Azt sehol nem láttam, hogy esetleg tudok-e jelentkezni más intézmény egyetemi kollégiumaiba.. Sajnos albérletre nem futja, DH-ből is lehetetlenség volna finanszírozni...


Előre is köszi a válaszokat... :(



2018. aug. 5. 00:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Társas albérlet. Biztosan találsz olyanokat, akik hozzád hasonlóan nem tudnak albérletet megfizetni és a koleszba sem jutottak be. Ha mást nem az egyetemi csoportod Facebook oldalára beírod, hogy társakat keresel albérlethez.
2018. aug. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Csoportos albérlet, más nem nagyon van.
2018. aug. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
56%
Pillangó úti magánkollégium
2018. aug. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Köszi, de nincs pénzem albérletre. Csoportosra sem, főleg, hogy 2-3 ember mehet max(!!!) 1 albiba, az is fejenként 70 E, nekem nincs annyi pénzem.... magánkolik beteltek...
2018. aug. 5. 11:29
 5/31 A kérdező kommentje:
A 150-200 ezres kaucióról nem is beszélve..
2018. aug. 5. 11:31
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz valakitől kölcsön kérni? Aztán ha szabad időd engedi, diákmunkákat vállalnál, illetve gondolom azért a szüleid egy kis pénzzel tudnak támogatni, ha más nem legalább 10-20e ft-tal. Mindegyik magánkolit hívd fel mindenképp, hàtha valahol van üresedés! Illetve ha albérlet lesz mégis (mert valahol lakni kell), olyat nézz, ha tényleg kevés a pénz, hogy szobatárs! Az olcsóbban jön ki, mintha egy szobàt bérelnél. Hajrá, majd írj, hogy mit sikerült intézni! :)
2018. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Nagyon próbálkozom, első körben még nem mondtam le a kollégiumról, csak tényleg elég valószínű, hogy nem vesznek fel.. legalábbis itt is olvastam, hogy nem vettek fel valakit úgy sem, hogy árva volt félig, 200 km-re lakott, és volt még 3 kisebb tesója... ETK-ról beszélünk. Pedig baromi jók a koleszok, legalábbis nekem kvázi mindegy lenne, melyikbe kerülnék, 5 évig borzalmas helyen laktam koleszban (gimiben).

Néztem, hogy vannak még 40-60-ért vendégszobák SE-n aktív hallgatóknak, mondjuk ez kész vicc. :D Meghúznak egy vonalat, ráfogják, hogy nincs több hely, de ha sokkal többet perkálsz, akkor jöhetsz... érdekes. Szóval innen-onnan hallottam hogy ETK-snak lenni koli szempontjából jó sz*ar... :(((

Természetesen mióta erre rájöttem, azóta folyamatosan csekkolom a lehetőségeim, de egyszerűen nem találok semmit. Szoba tényleg max felóban lenne jó, ha per fő ki lehet jönni maximum 40-50-ből.


Nagyon el vagyok keseredve... :(

2018. aug. 5. 12:06
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Lehet albérletet találni ólcsobban is, főleg ha többen bérlitek, csak külsőbb kerületekben. Igaz onnan ingázni kell, 1-1,5 óra a bejutás meg nehezebb albérlő társat is találni. Néztél ilyen 17.kerület környékét pl? Nem ideális, de akik itt laknak is innen járnak be.
2018. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős? Rokon? Akinek van egy üres szobája


Vagy hívd fel mindegyik magánkolit amit csak találsz a neten. Hátha maradt valahol egy hely. Vagy valaki visszamondta / nem vették fel.

2018. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
48%
Bocs, de milyen albérlet az, ami fejenként 70 ezer 3 főnél is? Nem luxushelyre kell menni, hanem valami olcsóbb albérletet nézni. Mindenkinek legyen egy kis ágynyi helye, egy közös konyha, fürdő, az bőven elég. Nem lakni szeretnétek ott, hogy hatalmas terek kellenek, hanem kihúzni az egyetemi időszakot.
2018. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!