Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van egy olyan érzésem, hogy...

Van egy olyan érzésem, hogy nem fognak felvenni kollégiumba. (Semmelweis) Milyen lehetőségeim vannak, albérleten kívül?

Figyelt kérdés

ETK-ra vettek fel, és alig lesz valszeg szoc. pontom, mert kiderült, hogy közben kicsit megugrott a keresetünk, ami szintén SEMMIRE nem elég, csak őket ez nem fogja érdekelni. Tavalyi pontok alapján max 12-14 pontot tudnék összeszedni... 140 km távolság, 6 fő a háztartásban, van 3 kisebb tesóm, ill. én. Bejárni képtelenség lenne, kezdjük azzal, hogy 8-ra nem érnék fel BP-re semmilyen esetben, ill. hazajárni is necces volna, főleg, mikor bejönnek a gyakok.


Esetleg valami alternatíva? Mert tényleg nem hiszem, hogy bejuthatok... Néztem magánkolikat, mind tele van, középsulis koleszba csak akkor, ha minden kötél szakad... Azt sehol nem láttam, hogy esetleg tudok-e jelentkezni más intézmény egyetemi kollégiumaiba.. Sajnos albérletre nem futja, DH-ből is lehetetlenség volna finanszírozni...


Előre is köszi a válaszokat... :(



2018. aug. 5. 00:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Y generációt ajánlom :)
2018. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. aug. 6. 15:37
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy olcsó albérletben kezdtem egy ismerősömmel, de különböző okok miatt ott kellett hagynom és így jött a kollégium. Év elején így be sem adtam a jelentkezést, ami így utólag nézve nagy baromság volt. Remélem összejön neked és felvesznek valamelyik koliba :)
2018. aug. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Itt egy a te pénztárcádhoz illő ajánlat, hitel sem kell hozzá:


[link]


Kaució 5 ezer, ami aztán igazán rendkívüli... mivel mindenhol máshol 2-3 havi díjat is elkérnek.


Papírt azért írass, anélkül ne is menj bele. Ez téged IS véd, és a tulajt is védi.


25 ezer + rezsi 17-nek van írva, de legyen 20.


Az összesen 45 ezer, tehát még ALATTA is vagy, mint ami neked jó lenne.


Veszel ide matracot, hűtőt, tv-t, íróasztalt, azt csá.


Vagy, ha meg tudjátok oldani, akkor otthonról is el tudod hozni ezeket.

Vagy használtan is tudsz venni, vagy van olyan aki "kidobná", tehát ingyen juthatsz hozzá. Elszállítani mondjuk neked kéne, de annyi baj legyen.


Nekem most ezek jutottak eszembe, meg az, hogy aki keres az talál...

Feküdj rá a keresésre, ha ez neked nem túl jó ajánlat, és nézelődj.

Hívj fel minden kolit, nem válogathatsz.


Az interneten rengeteg lehetőség van........ Ennyiért egyáltalán nem lehetetlenség, bár nagyon fent vannak az árak irdatlan mértékben, azért aki talál, meg fogja találni szerintem..

2018. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
60%

Ami még eszembe jutott, hogy ha fel tudsz jönni Pestre "csak úgy", akkor nézz körül a Semmelweis épületében biztos, hogy vannak kirakva albérleti címek, telefonszámok, és árak is.

Vagy oda te is kirakhatod a saját hirdetésedet, hogy mit és mennyiért keresel. Vagy: menj be a tanulmányi osztályra, hátha ott is tudnak segíteni, hogy hol találhatsz a környéken.

Ahogy pedig kimész az épületből tutira látsz majd olyan villanyoszlopokat, ahol szintén vannak kirakva telefonszámok, mert ezek a helyek a környéken vannak és kiadók.

2018. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
60%

[link]


[link]


Összeálltok többen (társakat kell keresni) ez is jó lehet:

[link]

2018. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ezt is megnézted?


"A Semmelweis Egyetem és a StudentHousing Kft. között 2012-ben megkötött szerződés értelmében a StudentHousing díjmentes albérlet közvetítést végez diákoknak. Az albérletkínálat megtekinthető a www.studenthousing.hu oldalon. "

2018. aug. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

A link az lemaradt, de anélkül is megtaláltad volna, de azért tessék :)


[link]

2018. aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Úristen, köszönöm. :))

A StudentHousingot néztem, de asszem már csak pécsi van, vagy nem is emlékszem, de nem felelt meg valamiért. Tegnap néztem, 1500 másik lappal egyetemben. :DD

2018. aug. 7. 03:59
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha nem vesznek fel koliba, az egész egy vicc. Egy rakás pesti usnerősöm kolis, fél óra lennenekik haza és semmiféle szempontból sem hátrányos helyzetűek. Második félévtől számít az átlagod? Egy félévet ki lehet azért húzni egy gimis koliban.
2018. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!