Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek az érettségitől, van okom?

Félek az érettségitől, van okom?

Figyelt kérdés
Kicsit magamról. 17 éves vagyok Fehérváron lakok. Jártam már a Telekibe és a Tópartiba is viszont családi és lelki okok miatt váltottam mindig. Jelenleg informatikát tanulok és 10.-es leszek. Legnagyobb félelmem a töri érettségi. Annyi adat, név és dátum van benne, hogy szerintem képtelenség megtanulni. Nektek milyen volt? Már 9.-től tanultatok rá? Törivel úgy vagyok, hogy az 2-es az elsődleges de minnél jobb annál jobban örülök. Matekkal nincs gondom és 5-ös a célom. Mindenképpen tovább szeretnék tanulni és egyetemre menni. Nagyon fontos a történelem és a magyar nyelvtan? BME lenne a cél. Nyelvtannak az alapjaival nincs gondom és a helyesírásom is elég elfogadható csak mélyebbre menőleg vannak gondjaim. Mit tanácsoltok?

2018. aug. 5. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

töri volt az az érettségi, amire legkevesebbet készültem. (Napi 1 óra 2 héten keresztül érettségiig) És 92% lett.

Igaz én 5d voltam töriből.

2018. aug. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne stresszelj! Rengeteg idő van addig.

Különben a törit én soha nem szerettem - volt pár anyag ami érdekes volt- de összességében nem voltam oda érte, főleg, hogy képtelen voltam évszámokat megtanulni/megjegyezni. (sajnos) nem is voltam jó belőle a gimiben.

De az érettségin sikerült egy 4-est összehoznom. Pedig nagyon féltem tőle de egyáltalán nem kellett volna! Mi használhattunk atlaszt, kronológiát (nem tudom, hogy nektek lehet-e majd használni mire oda jutsz mert mostanában elég sokszor van gond ezzel kapcsolatban) és sok forrás is volt.

Szóval ne aggódj! Nem lesz gond csak ne így állj hozzá és kicsit tedd oda magad! :)

2018. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Szard le ezeket a hülyeségeket hogy magyar meg töri. Tanuld a matekot meg a fizikát vagy amelyik kell arra a szakra amit kinéztél. Én egy kezemen meg tudom számolni mennyit tanultam törire és magyarra összesen gimis éveim során. Erre a kettő érettségire annyi volt a készülés, hogy megcsináltam egy darab szövegértést meg megnéztem, hogy kell tagolni a fogalmazást, törire átlapoztam az atlaszt és kész. Magyar 90%, töri 88% lett. Most én is a bme-n vagyok.

Szóval ne izgulj, a közép érettségik úgy vannak összeállítva, hogy Kis Pista meg Józsi a hegyről is átmenjen kukutyinban, akik egész nap a földet túrják 65-ös IQ-val és szarnak bele a tanulásba.

2018. aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

A töritől ne parázz :)

Mi a drága tanárunkkal mindig aktuális politikát "tanultuk". Azaz mondott egy tényt és 45 percig néma csend volt a teremben, mert várta, hogy különböző pártokra szakadjunk és a történelemből hozzunk tényeket ellene-mellette. Nos, ez elég nehéz volt úgy, hogy 4 éven keresztül csak az ókorig jutottunk el, mire érettségiig jutottunk.

Végül úgy, hogy ki se nyitottam a tankönyveket írtam egy 70%-os középszintűt, a szóbelivel meg javítottam rajta. Elég volt bőven a megadott források kihasználása, én sajnos még ki is futottam az időből. Igazából ez sikerült a legrosszabbul... Magyarból 92%-at írtam, bár nekem egyetlen helyesírási hibám se volt, de nagyon kis dedó az egész abból, nem paráznék.

2018. aug. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Történelem érettségi is nagyrészt szövegértés, nem kell paráznod ne félj.


A legtöbb feladat tényleg nagyon egyszerű, egyedül az esszé nehezebb de ahhoz meg vannak kidolgozott tételek, azokat előre nem vészes megtanulni, úgyis ugyanazokat kell majd szóbelire.


Figyelj megbukni nem lehet rajta, ettől ne félj, pontnak nem számít, akkor meg? :)

Menni fog!

2018. aug. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyáltalán ne félj az érettségitől.

én is fehérváron tanultam, a váciban érettségiztem (ami még csak nem is gimi) és szeptembertől kezdek egy pesti egyetemen.

a törit meg ne bemagold, hanem értsd meg, olvasd át a tételeket sokszor. sokkal jobb, ha a saját szavaiddal tudod elmondani. az évszámokat meg ki tudod lesni az atlaszból

2018. aug. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell félned. Ha legalább egy évvel előtte rendesen elkezdesz ismételni és közben a tételeket is kidolgozni majd tanulni, sokkal könnyebb lesz. A magyar érettségi szövegértés, plusz előny az, ha jó a szövegalkotási készséged, de ezeket is lehet még bőven gyakorolni. A töri sem vészes, az esszéhez kell komplexebb tudás, a teszt nagy része szövegértés. Ha a matekhoz van érzéked, akkor nem kell aggódnod. De az egész érettségi miatt se kell, ha a BME-re szeretnél menni, a matekra feküdj rá, a törit meg a magyart is tanuld, de nem fog számítani, hogy sikerül. (Persze, ne bükk meg.) Abba fektess több energiát, amire szükséged lesz a későbbiekben.
2018. aug. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én töri írásbelire semmit sem tanultam. Ki se nyitottam a könyvet, rá se kerestem a neten az előző évek érettségieire se..stb szóval 0 készülés volt. Szóbelire megnéztem a zanza.tv-n a tételekhez tartozó videókat, és 3-as lett az érettségim (42%-os).


4 év alatt pedig semmit sem tanultam a dologozatokra, hanem okosórából kipuskáztam mindent, szóval nem volt semmi előzetes tudásom.

2018. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Addigra megtanulod
2019. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!