Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nagyon félek az...

Mit tegyek ha nagyon félek az érettségitől (és van is okom rá)?

Figyelt kérdés

Már csak a szóbeli van vissza, de attól retteg is, különösen a némettől. Levelezőn tanulok, nem volt német tanárom aki felkészített volna, én pedig másfél év kimaradt német tanulás után nagyon sokat felejtettem. Már azon is meglepődtem, hogy elértem írásbelin 38 pontot.


Mit javasoltok, hogy készüljek fel a legegyszerűbben, hogy ne kelljen ennyire félnem? Hogy csillapítsam a félelmem? :(



2017. jún. 14. 01:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem most kellett volna írnod.

Nem kell félned.

Az írásbeli 38 pont azt jelenti, hogy épp megvan a kettesed. DE! Mivel a szóbeli kötelező része a német érettséginek, ott is el kell érned egy minimális pontszámot, ami jelen esetben 4 vizsgapont. Tehát: Minden tételt nézz át, kb. a lényegét tudd elmondani 6-7 mondatban. Meglesz az elégséges.

Remélem tudod, hogy változott a német érettségi?

3 részből áll:

1. Társalgás - a kérdezőtanár kérdéseire kell válaszolni.

2. Párbeszéd - a vizsgalapra leírt szituáció alapján párbeszédet kezdeményezni, fenntartani, lezárni.

3. Önálló témakifejtés - beszélni az adott témáról legalább 4 irányító szempont alapján.

2017. jún. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!