Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A BME VIK gólyatáborba mennyir...

A BME VIK gólyatáborba mennyire könnyű piát becsempészni?

Figyelt kérdés
Elvileg alkoholtilalom van, meg hallottam korábban is, hogy elveszik az alkoholos italokat és csak a végén adják vissza. Egyrészt, mennyire kell komolyan venni az alkoholtiltást, és mennyire könnyű mondjuk piát becsempészni, tényleg átkutatják a táskákat meg a személyes holmikat is?

2018. aug. 9. 16:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%
Na, hogy ne kelljen találgatni: 2005-ben ugyanúgy elvették a piákat. De szerintem a romlandó kaját is, bár nem emlékszem, hogy kutattak volna a táskákban. Ami mára változhatott, hogy ezt már biztonsági őrök végzik, mint a szórakozóhelyeken, tehát nem valami felsőbbéves pakoltat ki. A VIK-en szokás volt egy kicsit katonai körülményeket teremteni, hogy ne legyen már akkora lazaság, meg valamilyen "pozitív stressz" is legyen, ha már lányok úgysincsenek a kritikus mennyiségben (ez utóbbi is csak növeli a kontrollálatlan ivási kedvet diákkorban). Emiatt az alkoholtilalom (nem végig) egy hagyományos eleme a tábornak, amely még talán nem indult el a fesztiválosodás irányába.
2018. aug. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

2015-ben voltam. Nem kis idő volt bejitni a táborba. Kb 1000-en voltunk, 4 asztal volt, ahol átkutatták a csomagokat a szenyorok. Azért "törvényes", mert nem kötelező, csak ha részt akarsz venni.

Ha jól emlékszem, akkor a neszeszerembe nem néztek bele. De a végbelemet se kutatták át, vagy a cipőtalpamat.

Amúgy a szesztilalom az utolsó nap feloldatik, és visszaadják. A karnak/egyetemnek egyk semmi köze a gt szervezéséhez. Nem ők tiltják!

2018. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

Romlandó ételt és alkoholt nem érdemes vinni, a maga idejében lesz lehetőség vásárolni, az árak egyetemistabarátak.

A bejutásnál korábban tapasztalt nagy sorok megelőzése érdekében van a megérkezés idősávokra osztva, így ma már nem olyan vészes a helyzet, mint a fent említett 2015-ös gólyatáborban.

2018. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
27%

Nincsen alkoholtilalom. Bevinni nem lehet az alkoholt, csak olyan piát szabad inni, amit a szervezők adnak/ott veszel a táborban (volt "bárpult")


A BME-GPK gólyatáborban így ment 2 éve, bár hallottam, hogy a VIK-es az másabb...

2018. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
15%

És ez egy gólyatábor?? xd én eddig is tudtam hogy BME-n valami fejesnek elgurult a gyógyszere, de ez xdd Még jó hogy nem ide jelentkeztem, pedig majdnem..

Esetleg tánc meg ilyesmi sincs? Végtére is elesel, aztán beütöd a lábad.

Mint az oviba, kész röhej.

2018. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
31%
#15 egyetértek
2018. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16%
Az igaz, hogy meg is motoznak?
2018. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
45%
Olyan vicces hogy azok dumálnak kik bem is voltak a vikes gtben :))) es igen is, jo lesz az alkohol nélkül is
2018. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
64%

#12-es:

Az egyetemnek van köze hozzá, mert a kanci ad engedélyt rá.

Elvileg a gólyatábort meg kell pályázni, pályáztatni közbeszerzésen, hogy ki szervezhesse, tarthassa. Érdekes módon a VIK-en a jogot az SVIE nyeri el. Az SVIE nem az egyetem, de nem is a kar, néhány volt schönherzes egyesülete, formálisan a mostani schönherzesekenek is tagnak kell lennie, mert különben nem kap közösségi pontot. Nagy pénzekről van szó, amit az öregek lenyúlnak.

2018. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A másik véglet... Ez se jobb:


[link]

2018. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!