Mit tanácsoltok nekem?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, idén érettségiztem. Pszichológia szakra szerettem volna menni egyetemre, de elbizonytalanodtam, annyi rosszat hallottam róla (túlkepzettség van, nem lehet elhelyezkedni) így úgy döntöttem várok egy évet és átgondolom. Gondoltam addig elvégzek egy okj-s képzést,azzal nem veszitek semmit. Viszont nem kelti fel semmi az érdeklődésemet. Egyetemen se érdekel másik szak. DE bármennyire is érdekel a pszichológia ,ha nem tudok vele elhelyezkedni akkor foglalkozok vele itthon "hobbi" szinten, és olyat kéne tanulnom aminek értelme is van. Nem azt várom, hogy eldöntsétek helyettem, hogy mit csináljak csak tanácsot szeretnék.

Vevő lennék arra, hogy mást tanuljak csak nem találom a megfelelőt. Szeretnék emberekkel foglalkozni/segíteni és mindenképpen olyan munkát szeretnék, ami nem monoton. Illetve csak levelezőn tudnék tanulni, mert dolgoznom kell mellette, dolgoztam a gimi mellett is,de úgy elég keveset tudtam, hogy nappalis voltam.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!


2018. aug. 10. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Pszichológia szak kb minden egyetemen egy vicc és valóban nem lehet elhelyezkedni vele, mert túlképzés van. Amit én a leírasod alapján ajánlanék az valamilyen gyógypedagógia szak. Sok szakiránya van, és elég sok pszichológiát is tartalmaz a képzés.
2018. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!