Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet megszokni?...

Mennyire lehet megszokni? (orvosi egyetem, orvosi élet)

Figyelt kérdés
Engem nagyon vonz az orvosi pálya, de kicsit tartok tőle. A kérdésem az lenne, hogy mennyire lehet megszokni a vért, a boncolásokat, a tényt, hogy nem minden embert lehet megmenteni.. ? Elég érzékeny vagyok, és "lelkizős". De nagyon elszánt. Ez elég?
2010. jún. 20. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez még a minimum.

Nem lesz időd ilyen "apróságokkal" foglalkozni.


Boncolásoknál (főleg a pathológiára gondolok, mert anaton csak formalinos hullák vannak, amik eléggé "gumiszerűek"), a szagok a húzósak (járj gyakran disznóölésre és szippants jó mélyeket a belsejéből, pont ugyanolyan), de 5 perc után úgyis "kiégnek" a szaglóreceptoraid. A látvány (itt ajánlom a puruttya extrémet "tréningezésül": [link] ) pedig csak addig szokatlan, amíg el nem kell kezdeni az érdemi "munkát", mert onnantól már nem véres beltartalom lesz a dolog, hanem latin nevek és diagnózisok halmaza, és azon fogsz parázni, hogy szigorlaton is ismerd fel az adott elváltozást (a könyv kereken 1000 oldal), nem azon, hogy az a pl: szív pár napja még valakiben dobogott, vagy hogy az a hosszában kettévágott torzszülött még valakinek a gyereke volt.


A betegektől már nehezebb elvonatkoztatni, itt csak annyit lehet tenni, hogy nem szabad nagyon beleélned magad a helyzetébe ("a túlzott empátia kiégéshez vezet"), és azzal nyugtatod a lelkiismereted, hogy te mindent megtettél. De ennek ellenére mindig lesznek "megindító" esetek, ezeket mindenki máshogy dolgozza fel.

2010. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az orvosokban van egyfajta elhatárolódás, hogy ne érezzenek túlzottan együtt a beteggel. Ez már akkor elkezdődik, amikor állatokat boncolnak az egyetemen, és lépésenként szokják meg. Ha erre összeborzadsz, akkor nem vagy orvosnak való.
2010. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

20:24-esnek:

Nem boncolnak állatokat orvosin.

Műtéttanon kell pár kutyát műteni, de az nem boncolás. Szerencsére az élettanos kísérletek jó részét pedig számítógépes szimuláció váltotta fel, vagy preparátumok (pl. patkánybél).

De szerintem, még régebben se kellett állatokat boncolni, javíts ki, ha tévedek.

2010. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, első válaszoló tanácsait is:) Mindent meg fogok tenni, hogy összejöjjön.
2010. jún. 20. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!