Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsga? Mennyit...

Elsősegély vizsga? Mennyit kell rá készülni? Mik a tapasztalaitok?

Figyelt kérdés

2018. aug. 22. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol akarod megcsinálni.Valahol komolyan veszik, valahol pedig vicckategória úgymond. Ahol én csináltam szó szerint nem kellett tudni semmit, mert elmondták helyettem a tételt.
2018. aug. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én most voltam.


Előtte voltam 2 tanfolyamon is egyiken még régebben 1 éve, csak akkor nem mentem el vizsgázni (én hülye) mert húzós melós időszak volt. A másikat pedig most a vizsga előtt. Már alapból a két tanfolyam totál eltérő volt. Egyiken azt mutatták, hogy így kell csinálni, másikon máshogy. Mindkettő tanfolyam ugyanarra az online tananyagra épült ami meg szintén más volt :D Egyiken megmutattak 1-1 fogást, másikon azt mondták ezt úgyse kérik. Plusz mondtak olyanokat, hogy 100 féle bukó ok, vagy egyes vizsgáztatók olyanokat kérnek, ami még a tananyagban sincs.


Ehhez képest a vizsga semmi volt. 4-esével hívtak be, 2 ember stabil oldalfektetés, 2 újraélesztés. Oldalfektetést csináltam, rá kellett szólnom a másik emberre, mert annyira segíteni akart, hogy magától csinálta a lépéseket, hozzáértem már fordult :D


A másik két embernek meg nagyjából elmagyarázta a vizsgabiztos, hogyan élesztenek újra, meg mondta hogy nem így nem úgy, mikor jó.


A kérdések meg nagyjából 1-1 szavasak voltak. A lényeg, hogy az alapvető megoldást tudd rá, de ha nem tudod is rávezetnek. Például valaki autóban van, de nem lélegzik, akkor kiemelem Rautek fogással és megkezdem az újraélesztést. Nagyjából ilyen szinten kérték, esetleg hogy a fogást magát dióhéjban mutassa meg az ember.

2018. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy eléggé hülye biztosra van csinálva a vizsga.


A kis kérdések nagy része ugyanarra az elvre épül. Az alap dolgokat kell mindig tudni, mikor hogy helyezem, nem helyezem, mozgatható vagy sem, vérzések fajtái. Kicsit mint a KRESZ ahol szintén az elvet kell ismerni.


Plusz a vizsgalapon is szinte tételesen le van írva, hogy mik a hibalehetőségek, ergó mi az amit meg kell csinálni, figyelni kell rá.

2018. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!