Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építőmérnöki szak tényleg...

Építőmérnöki szak tényleg ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Egyik volt osztálytársam nem volt buta gimiben (matekból általában dicséretes volt), de egyetemen, már több mint 20-szor bukott tárgyat. Matek A3-at is már 4-edjére veszi fel. Van amit már 5-ször felvett. BME-re jár.

Mi olyan nehéz ezen a szakon? Esetleg túl sokat várnak el?

(Az ilyen gazdasági tárgyai meglettek, azokról tudom milyenek, mert nekem is ugyanazok voltak. Tehát készül azért, az biztos.)



2018. aug. 25. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

A BME-n a legnehezebb elvégezni.

Én inkább ajánlom a Debreceni Egyetemet, ott sem könnyű.

Hát figyelj..

Ott van olyan tantárgy, hogy szilárdságtan,dinamika,magasépítéstan alapjai,hidraulika,matek a1;a2..

Húzós a matek.

2018. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
A gimis eredményeknek semmi köze nincs a felsőoktatásban nyújtott teljesítményhez. Ezt már nagyon sokszor tapasztaltam.
2018. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

ma 10:54


Ezzel egyetértek. De majd úgyis rájön mindenki. Sőt, sokszor a középiskolás jó tanulók pont azért buknak ki, mert azt hiszik, hogy az eddigi "figyelek majd órán az ötösért és kész" dolog továbbra is működni fog.

2018. aug. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jó, ezzel azt akartam mondani, hogy amúgy én egy szorgalmas gyereknek ismertem. Nem csak a tanulásban. Nem volt egy nagy link.

Én mondjuk a középiskolás fizikából (meg amit otthon tanultam pluszban) vígan megéltem a BME-n, alapnak az kitűnő volt. Matek dettó. Mondjuk ő nem szerette annyira a fizikát... Nem is ment neki vmi jól. De azt mondták neki a nyílt napon, hogy "ott majd megtanítják"... Én persze mondtam neki, hogy ezzel vigyázzon, az egyetemen mindig mindent "megtanítanak" a tanárok, de azért attól az még nem lesz olyan egyszerű.

De a kérdés továbbra is az, hogy ez ennyire nagy "szopó"? És ez gyakori ott, hogy vki 20-25-ször megbukik?

2018. aug. 25. 15:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok a munka vele, tonna beadandó van, ezek mellett tanulni is nehéz, félév végén van hogy dönteni kell, melyik tárgyat végzed el és melyiket áldozod be.

Ráadásul önmagában a tárgyak száma is sok, a 30 kreditet későbbi félévekben 2-3 kredites szopó tárgyakból kell teljesíteni. Pl utak, 2 kredit, 4 zh, és út tervezés tussal pausztekercsen, hosszszelvény, helyszínrajz, 29 keresztszelvény, fiókhossz-szelvény és egyéb szöveges kisbeadandók, úgy hogy fogalmad sincs némelyiknek hogy kezdj neki mert a legtöbb tárgyból a kiadott segédlet egy órai diasor amin csak képek vannak, pixeles képletek magyarázat nélkül, és mindenütt ellentétes információk.


Szóval van amit nehéz felfogni, pl a késbbi statikás tárgyak, matek, van ahol egyszerűen nem tudod befejezni a beadandót, és van ahol mindig elszámolsz egy apróságot és azon buksz meg, pl geodézia.

Egy év csúszás benne szokott lenni, ami a 8 féléves képzéshez viszonyítva nem olyan sok.


Vannak akiknek munka, vagy bulik, vagy egyéb körök miatt szorul háttérbe az egyetem, ott vannak nagy csúszások, de van az az ember aki tudja a dolgokat de valamit mindig benéz, elüt, elszámol. Szóval sokminden miatt lehet csúszni.


Az elméleti rész lehet hogy más karokon amúgy keményebb, pl VIKes nem lennék, de munkában mi vagyunk talán a legjobban túlterhelve.

2018. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok,


Kimaradt hogy a szigorú egymásra épülés is nehezíti a haladást, a mintatanterv nyilvánosan elérhető, pl a vasbeton és az acél együttesen szükséges talán 6 különböző későbbi tárgyhoz. És van még pár ilyen, ha felrajzolnánk egy haladási fát, rengeteg necces rész lenne benne.


De elég az ijesztgetésből, én pl nagyon szeretem, izgalmas ha érdekel, nem lehetetlen, munka van, jobb helyeken pénz is, én pl 4. félév után még mintatanterv szerint haladok (bár csak idő kérdése megbotlani), már munkát is kaptam, szakmabelit.

2018. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ #5-ös. Az szerintem is botrányos, hogy ahhoz, hogy kijöjjön a 30 kredit mindent levisznek 2-3 kreditre. A ráépülést is néha túlzásba viszik a BME-n. Én VIK-re járok, és itt is kb az a nehéz, hogy sokszor nem tudod jól begyakorolni a dolgokat. Nincsen elég kidolgozott példa, illetve mindig van olyan zh/házi feladat, amiben van egy plusz csavar (digitális technika, ipari irányítástechnika). De azért ekkora csúszások, mint az ismerősömnél ritkák. Nem azt mondom, hogy nincs persze... De van akinek egyszerűen nem való a szak.
2018. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Jah és ha nincs gyomra az embernek mondjuk a kivitelezéshez, akkor ennyi xpás után közlik vele az állásinterjún, hogy ők a 150 nettót versenyképesnek gondolják :DD
2018. aug. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is hallottam, hogy nagyon gáz a fizetés az építőiparban. Csak azt nem tudom, hogy akkor mégis hogy épülhet ennyi szálloda meg irodaház?

Kivitelezés az milyen?

2018. aug. 29. 10:15
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Hát az itthon maradt értelmes munkások mellett most konkrétan bárkit felvesznek akinek van két keze meg két lába. Elég sokat kell velük kínlódni.


Ha bírod ezt, meg szezonban a heti 6 nap történő 10-12 óra melót + utazgatást ide-oda a munkaterületek között akkor elleszel.

2018. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!