Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek az egyetemtől...

Madboy0602 kérdése:

Nagyon félek az egyetemtől lehet hogy túl késő már?

Figyelt kérdés
A probléma az hogy augusztus vége van és egész eddig úgy volt hogy nem megyek egyetemre, pár napja került csak oda a sor, hogy mégis mennem kéne. A kollégiumot is lekéstem és a gólyatábort is, valamint nem tudom hogy elég leszek e egyáltalán oda. (soproni egyetem ipari termék és formatervező mérnök) de a fő problémám hogy félek hogy szimplán TÚL KÉSŐ már.Segítsetek.

2018. aug. 25. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Mi a problémád? Felvettek, vagy csak most találnád ki, hogy egyetemre mennél? A beiratkozás megvolt már? Lakhatást meg tudod oldani? Ha felvettek, van hol laknod és beiratkozol, akkor semmiről sem késtél el.
2018. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Kollégiumot lekésted, az abban az esetben gáz ha nincs hol laknod. Lekésted a golytabort? Húha nagy cucc, sokan nem mennek, viszont egy élménnyel leszel szegényebb és egy lépéshátránnyal indulsz a beillészkedésnél, de legyél barátságos, beszédes és nem lesz gond.



Senkinél nem vagy jobb és senki sem jobb nálad, maximum szorgalmasabb és elszántabb. Ha odateszed magad akkor bármelyik szak teljesíthető.

2018. aug. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon félek egyenlőre , jól is jön a támogatás, a kollégiumnak pedig már írtam, és remélhetőleg tudnak még ágyat adni. Beiratkozni még van időm, remélem minden rendben megx majd, mert gondolkodtam azon is hogy halasztanom kéne talán de nem akarok a levegőben lógni sem.
2018. aug. 25. 11:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jutott hely a kollégiumban , lehet, hogy akkor összefoghatnál másik haveroddal, akit korábbról ismersz, és mehetnél vele/velük albérletbe. Vagy ha van rá lehetőséged, akkor passziváltathatsz.
2018. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A gólyatáborba nem megy el mindenki, meg amúgy sem kötnek életere szóló barátságokat ott... Az ég világos semmiről sem maradtál le.


Én sem vagyok kolis. 1 óra 19 perc a bejárás nekem ... Megoldaható, de sokan már akkor is sírnak, hogy "Kolis akarok lenni :'(" amikor kb 30-45 perc lenne nekik a bejárás...

2018. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én budapesti vagyok, nagyjából 3,5 óra lenne ajtótól ajtóig, gondoltam rá hogyha mondjuk csak 10 kor kezdődnek az órák, reggeli keléssel is be tudok menni, de nagyon nonszensznek hangzik, azon gondolkozom lehet e más lehetőségem pl valamilyen családnál lakás szobaüresedés miatt, csak azt se tudom hol kezdjek el nézelődni, a kolesz leghamarabb 27. Fog választ adni, 28. Án mennem kell beiratkozni, úgyhogy töröm a fejem. Hasonló tapasztalat?
2018. aug. 25. 12:41
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

6# Budapesten nagyon jó egyetemek vannak. Igen szaktól függően a Pannon meg a Szegedi is tökéletes választás, de semmi bajod sem lesz ha mondjuk valamilyen mérnöki szakra nem a Pannonra mész hanem a BMEre.


Szerintem Budapesten és közvetlen környékén teljesen normális egyetemek vannak ... szóval nem nagyon értem a választásodat.


Akkor most már csak az albérlet van hátra.

2018. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

Budapesti vagy, ahol a legjobb egyetemek vannak, de te inkább az ország legszarabb egyetemét választod, ami rohadt messze is van.


k

2018. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne bánd hogy nem mentél el a gólyatáborba, mert szét szívattak volna mint eddig minden elsőst xD Amúgy utólagos kérelmet be adhatsz a koliba, hogy jelentkeznél csak addig meg kell oldani, hogy hol laksz, de az is megvan gyorsan max 1-2 hét. 3 koliba mehetsz úgyhogy bőven van hely. Semmihez nincs késő ne félj, hívd fel a Titkárságot vagy a TO-t és segítenek mindenben.
2018. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

"Szerintem Budapesten és közvetlen környékén teljesen normális egyetemek vannak ... szóval nem nagyon értem a választásodat."


Gondolom nem volt elég a pontja a BME-re...


Ez a hirtelen kapkodás is a szervezés teljes hiánya és a nemtörődöm magaviselet miatt van.

2018. aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!