Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen anyagok/könyvek jöhetne...

Laszlov kérdése:

Milyen anyagok/könyvek jöhetnek szóba Építőipar Ismeretek EMELT szintű érettségire való felkészüléshez?

Figyelt kérdés
Építőipar Ismeretek című tárgy EMELT szintű érettségire szeretnék felkészülni. Ehhez lenne szükségem könyvre/online anyagra, ami segít a tanulásban és tartalmazza a követelményeket.

2018. aug. 27. 10:11
 1/1 Balla Emese válasza:

Szia!

Látom régi a kérdés, de hátha segíthet valakinek.

Én is ebből a tárgyból érettségiztem középszinten, de felkészítettek emeltre is.

- Bársony István - Magasépítéstan I. (Ezt az egészet tudni kell emeltre)

- Szerényi Attila - Statika (Mi sosem tanultunk könyvből, de ezt ajánlották)

- Szerényi Attila-Szerényi István - Építőanyagok (szintén tudni kell)

Mi ezekből tanultunk javarészt, ezek a fontosak. Persze van sok más benne szereplő tárgy is (geodézia, ábrázoló geometria, stb.)

Írásbelin szeretnek annyit adni, hogy alig tudd befejezni még ha folyamatosan csinálod is, főleg a metszet/csomópont rajzolás hosszadalmas. A tavalyi középszintű több kicsi feladatból állt, inkább logikázni kellett, szerintem könnyebb volt, mint az elmúlt éveké, az emelten nem tudom, változtattak/fognak-e.

A szóbelin 1 tételt húzol, A része magaséptan, B része épanyag. (Pl.: A: függőleges szigetelések, B: fa)

Minden vizsgakövetelményt, leírást közép- és emelt szinten megtalálsz az oktatási hivatal honlapján: (az ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyak között az 5. azthiszem) ha minden igaz, 2020-ban nem változtatnak rajta.

[link]

Remélem segít valakinek. Sok sikert az erre készülőknek! :)

2019. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!