Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Budapesti Vörösmarty Gimnázi...

A Budapesti Vörösmarty Gimnázium drámatagozatáról lenne néhány kérdésem. Vélemények? Főleg azok felé akik odajárnat/jártak.

Figyelt kérdés

1. Milyen nehéz bejutni oda, mármint az írásbelinél kb. Hány pontot kell elérni?

2. Hetedik év végén 4,45-ös volt az átlagom, de irodalom, nyelvtan mindig 5-ös volt. Valószínüleg jövőre jobb lesz az átlagom, mert sokkal jobban odafogom tenni magam. Szerintetek ez elég?

3. A szóbeli nagyon nehéz. Pontosan mivel érdemes készülni?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. aug. 31. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Ahhoz hogy behívjanak szóbelizni nem kell olyan nagyon sok pontos központi drámára, talán 20 feletti matek és harmicvalahány feletti magyar kellett, összesen ily 55 körüli pont. A tapasztalat azonban az, hogy ennyi pont kevés a tényleges bekerüléshez, a legutolsó bejutónak is kb 62-65 pontja szokott lenni és amellé max hozott pont vagy 70 körüli központi és nem max hozott pont, de 4-es átlagnál rosszabbak nem szoktak bekerülni.

Úgyhogy törekedj a minél jobb központira.


2.Az átlagoddal önmagában nincs gond. A drámán ráadásul a hozott pont max 25 lehet, tehát fele annyit számít mint pl médián, ahol 50 pont.


3. Amivel készülni kell egy vers és egy dal. De nem az számít milyen hangod van, mást néznek. Az egész szóbeli 3 órás és drámajátékokból áll. Az van előnyben aki járt már dráma szakkörre valahol vagy előkészítőre a Vörösmartyba, olyan érzelemben, hogy tudja mire számíthat. Persze ettől még nem biztos, hogy jól fog menni. De vettek már fel olyat is aki életében ott találkozott először drámás játékkal és mégis sikerült, tehetség kérdése. Ha látnak benned valamit felvesznek, ha nem, akkor készülhetsz akármennyit. És ez így van jól, mert elképesztő energiákra, kreativitásra lesz szüksége a következő 4 évben akit felvesznek.

2018. szept. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Mindenki azt mondja, hogy van tehetségem hozzá. Eddig rengeteg szavaló versenyen és prózamondón voltam és talán 2-szer nem értem el dobogós helyezést, de máskor mindig. A Mu színházban 64 ember közül 2. Lettem. De még kisebb voltam és már akkor is ment úgyhogy annyira nem félek a szóbelitől. Inkább az írásbelitől félek, hogy behívnak e. A környék egyébként nem veszélyes? Mert ez mégegy aggájom, hisz ez mégiscsak a 8. Kerület.
2018. szept. 4. 14:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia,

az én gyerekem most kezdett, tavaly járt előkészítőre is oda, nekem nem tűnt este sem vészes környéknek. A Horánszky utca szerintem nyugis hely, az utcában és a környékén van sok más oktatási intézmény, egyetem.

2018. szept. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy érdemes menni előkészítőre, sokat számít. A fiam is sok vers és prózamondót nyert, de itt sok másra is szükség van: kreativitásra, csapatmunkára idegenekkel, stb... Az előkészítőn nagyjából képbe került, hogy mi várható szóbelin, bár nekem annyira nem volt egyértelmű, hogy mitől is függ a szóbeli pontszám.Szóval hogy mitől jó valaki...

Beszéltem olyan lánnyal a felvételi után, aki évek óta járt színitanodába, (asszem 64 pontos felvételit írt), és nem került be, pedig azt hittem, hogy ilyen "múlttal" őt tuti felveszik.

2018. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor neked minden esélyed megvan a bejutásra. Javaslom, ha véletlen nem hívnak be szóbelire akkor is ezt írd meg a sulinak, az eredményeidet és kérj esélyt a szóbelin. Vettek már így fel embert. A közvetlen környék tökéletes, attól ne félj, ahogy sétálsz be a metrótól teljesen normális házak vannak és normális emberek. Sötétben is. Ez a Palota-negyed, tele egyetemmel és iskolákkal. A metró aluljáró persze olyan amilyen, főleg Blaha,de semmivel sem rosszabb mint pl Nyugati. Semmi gond nem szokott lenni a suli környékén.
2018. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek:)
2018. szept. 5. 07:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Nemsokára lesznek a nyitott napok, arra mindenképpen menj el. Már aznap be lehet fizetni az előkészítőre, érdemes vinni pénzt, mert hamar betelnek a helyek.

Az előkészítő nem a szokványos magyar/matek feladatlapok kitöltése, hanem 6 alkalom, 6 téma, 6 tanár.

A szóbeli 3-4 órás, 10 fős csapatokban, több helyszín, több téma.

Fontos, hogy nyitott, barátságos, laza légy.

2018. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az előkészítő 8.-osoknak is van? Vagy csak 7.-eseknek
2018. szept. 10. 14:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Kifejezetten nyolcadikosoknak van.
2018. szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Nyolcadikos Diákok, Tisztelt Szülők!

Iskolánk a következő – 2019/2020-as – tanévben is az eddigiek szerint élsportolói, dráma, média és nyelvi előkészítős természettudomány profilú osztályokat indít.


Részletes tájékoztatás október elején lesz a honlapon.


A beiskolázási tájékoztató szülői értekezlet és a nyílt napok az őszi szünet után, novemberben lesznek.


Matematika és magyar előkészítőt nem tartunk. A dráma és média szakkörökre a novemberi szülői értekezlet után lehet jelentkezni, beiratkozni.


Köszönjük érdeklődésüket!

2018. szept. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!