Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám magam rávenni,...

Hogy tudnám magam rávenni, hogy újra érdekeljen az egyetem elvégzése?

Figyelt kérdés
Lassan 5 és fél éve csinálom az iskolát. Több mint másfél éve már órám sincsen, csak az államvizsgát kellene sikeresen teljesítenem. Már 2x megbuktam rajta, hiába tanultam irgalmatlanul sokat rá. Nem büfészakot végzek, egészen jól ellehet ezzel helyezkedni, viszont szakmai tapasztalatom konvergál a nullához (4 hónap semmit nem érő szakmai gyakorlatom van összesen), de már 25 éves elmúltam, szóval úgy érzem ez elég erősen korlátozó tényező a szakmámban való elhelyezkedésben, mivel a legtöbb ember már iskola mellett dolgozik (a szakmában). Több mint 2,5 millió diákhitelem van, amit nem szórakozásra vettem fel, hanem tandíjra és megélhetésre (kaja, szállás, számlák fizetése). Ezt a hitelt már törlesztem természetesen. Van munkám is, de semmi köze nincs a szakmámhoz, viszont 200e havi szinten nettóban megvan belőle és ahol én élek ez egészen jónak számít. Gyengeségnek tűnhet, de teljesen belefáradtam az egészbe. Esélytelennek látom a jövőm benne a tapasztalatlanságom és a korom miatt és nem tudom van-e értelme szenvednem tovább (nem mintha az életem másból állna, mint szenvedésből)
2018. szept. 3. 09:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
korrekció: "van munkám is, de semmi köze nincs ahhoz, amit tanultam..."
2018. szept. 3. 09:58
 2/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk magadra parancsolsz, befejezed a nyavajgást, és értelmes felnőtt módjára teszel magadért! Önfegyelem kérdése. 25 éves vagy nem 75. Tessék úgy is viselkedni!


N34

2018. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazad van. Ezt a félévet már kibírom. Januárban van lehetőségem államvizsgázni, akkor már így vagy úgy, de vége lesz az egésznek.
2018. szept. 3. 10:06
 4/13 anonim ***** válasza:

Miért nem mentél olyan helyre, ami szakmádhoz kapcsolódik?


Másfél évig nem zavart ez?

Ha te nem akarsz valamit, azon más sem tud segíteni.

2018. szept. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem vettek fel sehova diploma nélkül. Próbálkoztam.
2018. szept. 3. 15:31
 6/13 A kérdező kommentje:
Hallgatói jogviszonyom már nem volt.
2018. szept. 3. 15:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor valamit nagyon rosszul csináltál.

Egyetem mellett sem dolgoztál sose?

2018. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem. Csak nyaranta dolgoztam. Nem lustaság miatt nem dolgoztam egyetem alatt.
2018. szept. 3. 16:31
 9/13 anonim ***** válasza:

Ahol nyaranta dolgoztál, oda nem akarnál visszamenni?

Érdeklődni kell a lehetőségekről, valamilyen szakmai jellegű munka biztosan akadna. Keresni kell!

2018. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vidéken élek, itt kevés hasonló lehetőség van, lehet ha lenne is, harmadát keresném meg annak, amit jelenleg. Nyaranta sem abban dolgoztam, amit tanultam.
2018. szept. 7. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!