Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám magam rávenni,...

Hogy tudnám magam rávenni, hogy újra érdekeljen az egyetem elvégzése?

Figyelt kérdés
Lassan 5 és fél éve csinálom az iskolát. Több mint másfél éve már órám sincsen, csak az államvizsgát kellene sikeresen teljesítenem. Már 2x megbuktam rajta, hiába tanultam irgalmatlanul sokat rá. Nem büfészakot végzek, egészen jól ellehet ezzel helyezkedni, viszont szakmai tapasztalatom konvergál a nullához (4 hónap semmit nem érő szakmai gyakorlatom van összesen), de már 25 éves elmúltam, szóval úgy érzem ez elég erősen korlátozó tényező a szakmámban való elhelyezkedésben, mivel a legtöbb ember már iskola mellett dolgozik (a szakmában). Több mint 2,5 millió diákhitelem van, amit nem szórakozásra vettem fel, hanem tandíjra és megélhetésre (kaja, szállás, számlák fizetése). Ezt a hitelt már törlesztem természetesen. Van munkám is, de semmi köze nincs a szakmámhoz, viszont 200e havi szinten nettóban megvan belőle és ahol én élek ez egészen jónak számít. Gyengeségnek tűnhet, de teljesen belefáradtam az egészbe. Esélytelennek látom a jövőm benne a tapasztalatlanságom és a korom miatt és nem tudom van-e értelme szenvednem tovább (nem mintha az életem másból állna, mint szenvedésből)
2018. szept. 3. 09:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Érdeklődni kell, el kell menni állásintervjúkra, és akkor majd gazdagabb leszel ismeretekben. Lehet menni dolgozni más városba is, napi 10-20km ingázás most már megszokott dolog.
2018. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A szakdoleszt már megírtad, "csak" az államvizsga hiányzik? Azt azért elárulod, hogy milyen szakma?
2018. okt. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Szakdolgozatot megírtam már. Pénzügy-számvitel.
2018. okt. 9. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!