Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az irodalom és a testnevelés...

Az irodalom és a testnevelés érettségire hogy készüljek?

Figyelt kérdés

a verselemzések nem mennek annyira meg tesiből nincs labda érzékem.

milyen módszerekkel vagy hogy készüljek fel rá mert senki nem mond semmit meg az iskolában is csak összehányják az anyagot a tanárok.

a többi tantárgy az rizsa azt tudom csak erre a kettőre lennék kíváncsi hogy hogyan tudnám megtanulni.



2018. szept. 5. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Idén érettségiztem (2018)

Úgy vettem eszre, hogy ag irodalom inkább arra megy ki, hogy magadtól értelmezz egy mű vizonyos szempontok szerint. Ha nem szereted a verseket igazából teljesen ki lehet kerülni, mert a második részben majdnem biztos, hogy novellát is valaszthatsz. Nézd át a vers/novella elemzés szempontjait, van hozzá elég jó segédanyagom, ha érdekel írj privátot. De tényleg formaiságokat betartod és a saját gondolataidra jár a pont. Az egész érettséfi kompetencia alapú (józan paraszti ész kell, minimális lexikális tudás). A magyar érettsegi másik része a szövegértés, et tanulni nem nagyon tudod, ha sokat olvasol, akkor menni fog. Ala inteligencia ez is. Ezen kívül általában hivatalos levelet vagy valamilyen kérvényt kell írni, megnézed a sablonokat hozzá, tudni kell olyan alap dolgokat, hogy ki kerül a fejlécbe, hova jön az álírás, dátum stb. Megint csak nem egetrengetően nehéz téma. A szóbeli már nehezebb, nekünk elküldte a tanárunk a kidolgozott tételt, leültem és megtanultam, nagyon nem lehet vele taktikázni, igazából ha az elmúlt 4 évben figyeltél, akkor nem olyan nehéz.


Tesiből is megvannak a gyakorlatok, pontosan meg tudod nézni (/megbeszélni a tanároddal) hogy pl hány másodpercig kell derékszögbe hajlított könyökkel függeszkedni, szekrényugrás stb stb. Ezekhez erősíts, labdás feladatok is lehetnek, gyakorlással tudod fejleszteni a labda érzékedet, vagy ha úgy érzed, nagyon nem megy, érdemes elgondolkodni más tantárgyban. Illetvee sporttörténet és minimális anatómia van szóbelire, netről leszeded az anyagot és megtanulod, nem hinném hogy olyan nagy nehézségeket okozna.

2018. szept. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!