Orvosi duplazással?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van köztetek olyan, aki duplázással jutott be az orvosira? Hány % lett a kémia/fizika és a biosz erettsegitek? :)

2018. szept. 11. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ismerősöm aki csak így tudott, mindkettő 90+% lett neki. Elég nagy lutri ez a duplázás, nagyon kevesen merik csak megcsinálni, hogy a többi tárgyból rosszabbat írjanak, és abból a kettőből kiemelkedőt. Nem tudhatod sosem, lehet, hogy az előző éveket meg tudtad írni 90%-ra, de ha idén pont egy olyan feladatsort kapsz ami a gyengéd és itt akár 5-6 pont veszteség is nagyon sokat számít. Szerintem sokkal egyszerűbb a biztonsági játék, hisz a középszintűekből elég könnyű jó eredményt szerezni, mint a két emeltből ilyen magas százalékot.


Üdv, egy SOTE-s.

2018. szept. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi szépen a válaszod!

Sajnos, csak duplázással tudok bekerülni, mert magyarból mindig rossz voltam (2-es évvégi jegy, 50%-os érettségi :D) és most, hogy kihagytam egy évet van időm csak a kémiára és a bioszra koncentrálni. :)

2018. szept. 12. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van, aki így jutott be, ki tudod számolni, mennyi kell hozzá. Az 1. válaszolóval ellentétben én azt mondanám, a duplázás sokkal biztosabb, mert elég a 2 tárgyra koncentrálni.
2018. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én meg az elsővel értek egyet. A középszintű érettségik nevetségesek, józan paraszti ésszel is meg lehet írni min. 80-90%-ra. Ráadásul ha egyet el is cseszel, akkor is csak az átlaguk számít, szóval olyan mértékben nem fogja rontani a dolgot.

Viszont duplázásnál minden pontveszteség -2 pont. Nekem anno csak egy emelt és egy közép érettségi kellett, nem két emelt, jól is sikerültek (95% és 91%), de még így is több pontom volt a sima számítási módszerrel.

2018. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Szia:)


Én anno 99% emelt bioszt és 97% emelt kémiát írtam. Egyáltalán nem lehetetlen, de fontos, hogy biztos tudással menj neki az érettségiknek. Így én dupláztam, 492 ponttal. Egyébként sem lett rossz, nem duplázva 486 lett volna, így nem ezen múlott, én egyedül annak örültem, hogy tudtam magam az eredeti elképzelésemhez tartani. Nekem tényleg ez a két tárgy(tudományterület) volt a mindenem, így évekig minden időm ezekbe öltem. Nem kell ilyen alaposság azért az emelt érettségikhez, simán lehet jót írni azzal,ha pontosan megtanulsz mindent ami a követelmények között szerepel és emellett nagyon sok feladatot csinálsz, sokszor ez többet számítmint maga a tudás. Egyébként nem orvosira járok, de mivel ezt a két emeltet írtam én is, gondoltam hasznos lehet a hozzászólásom. Sok sikert az érettségihez!

2018. okt. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!