Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Koreai vagy orosz? (lent)

Koreai vagy orosz? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van már egy alapszakos bölcsész diplomám (szerb), de szeretnék még egy nyelvi szakon diplomázni! :)

Koreait vagy oroszt érdemes tanulni? Mindkét nyelvet középfokon beszélem. Köszönöm a válaszokat! :)



2018. szept. 13. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az orosznak szerintem több haszna van :)
2018. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
A szerbhez az oroszt-és nyert ügyed van.
2018. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
A koreai azért nem éri meg, mert koreában csak anyanyelvű illetőt alkalmaznak, mint Koreai és xy nyelv tolmács, etc.
2018. szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én viszont -ha a kettő közül kell választani- a koreait választanám. Ha van egy szerb alapszakod, akkor már alapból ismered a cirill ábécét (tudom, viccesen hangzik ezt kiemelni, de nem utolsó szempont), a szláv nyelvek eseteinek logikáját, meg úgy az egész szláv logikát. Azért írom csak így körvonalakban, mert én pont fordítva, oroszul tanultam meg először, utána lengyel, ukrán, szerb stb. S hidd el, egy szláv nyelv után nem kell nagyon megerőltetned magad hogy egy másikat megtanulj. Persze vannak "hamis barátok", amik egy-egy nyelven ugyanúgy ejtünk, de más a jelentésük, de ezen tanulás közben maximum mosolyogsz :)

Szóval, szerintem az oroszt próbáld meg egyedül ha van időd. Megy-e egyedül stb. mert ha igen, akkor szerintem próbáld meg a koreait, teljesen más szemlélet a kettő. Én a szláv nyelvek gyűrűjéből az albán segítségével léptem ki, teljesen más logika, nyelvfelépítés, s hidd el nagyon izgalmas tud lenni, hogy hallasz/látsz valami újat :) De persze ez az én véleményem! Sok sikert! Желаю успеха!:)

2018. szept. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Koreai. Orosszal nem sokat érsz, kimenni dolgozni is fölösleges, mert nincs kint jó lét, meg itthon se nagyon vennéd hasznát bármennyire próbálják beállítani (lenne gyakorlati haszna akkor ma is virágozna az oktatása), hiába politika ide, politika oda.

Koreit megtanulod rendesen, angolt tanulsz mellé, utána lerakod a TEFL vizsgát és máris röhögve tudsz kirepülni angol tanárnak Dél-Koreába.

2018. szept. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4 Mindkét nyelvből van középfokú nyelvvizsgám! :) RU, KR

#5 Ez nem rossz! :D :)

2018. szept. 26. 01:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasszal abból a szempontból nagyon nem értek egyet, hogy nem vennéd hasznát az orosznak. Nekem CSAK orosz szakos végzettségem van, mégis mindig nagyon jó munkáim és fizetéseim voltak. Volt cég, amelyik inkább vállalta, hogy a gazdasági végzettségű jelentkezők helyett engem választ, mert beszéltem a nyelvet, nagykövetségre mehettem gyakornoknak, tolmácsolási és fordítási feladatokat vállalhattam, illetve magántanárokat is. Volt, hogy orosz turisták mellé hívtak segíteni. Soha nem unatkoztam vagy tétlenkedtem ezzel a nyelvtudással, csak ezt akartam kihozni ebből. :)


A koreai is érdekes nyelv, a kultúra is tetszik, de angol tanárnak általában anyanyelvűeket várnak - mert megtehetik. Más, elmaradottabb ázsiai országokban jellemzőbb, hogy bárki mehet.


Persze ettől függetlenül a koreainak is biztosan hasznát vennéd, vannak koreai cégek és intézetek bőven. :)

2018. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Koreait csak akkor ha stabil angol tudásod is van. Ugyanis a tananyagok 99%-a angol nyelvű.
2018. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7: Bár bekeményítettek, már nem várnak minden anyanyelvűt tárt karokkal. Már nem tudták tovább a szőnyeg alá söpörni, hogy sima egyszerű pincérekkel tanítatták az angolt.
2018. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jelenlegi nyelvvizsgáim:

C1: angol, német

B2: orosz, szerb, francia, koreai, japán

B1: lengyel, kínai


Csak nem tudom, hogy az oroszt vagy a koreait "vigyem tovább"! :)

2018. nov. 25. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!