Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik legyen a harmadik nyelvem?

Melyik legyen a harmadik nyelvem?

Figyelt kérdés

Angol és német után. Tolmács/fordító szeretnék lenni később, illetve bármi ilyen nyelvhez kapcsolódó munkát, majd elválik. Harmadiknak már nem nagy nyelvet szeretnék, legalábbis nem európait. Amiken gondolkozom:


- orosz vagy lengyel: igazából a lengyel kultúra nagyon érdekel, a magyarral való sok történelmi párhuzam, a lengyel emberek akikkel eddig találkoztam mind nagyon tetszenek. Viszont úgy érzem, ha már szláv, az orosz hasznosabb lenne, és az is tetszik, de kicsit mégis a lengyel felé húz a szívem.


- valamilyen ázsiai: japán/koreai/kínai. Itt inkább pont egy teljesen más kultúrával való megismerkedés lehetősége vonz, a japán tetszik hangzásra a legjobban, bár tudom, a koreai hasonló és az írásrendszere sokkal könnyebb. A kínai meg inkább a hasznossága miatt, de lehet, hogy csak ez nem lenne elég motiváció.


Mit gondoltok?



2017. okt. 31. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
orosszal nem jársz rosszul sztem.
2017. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
ha van eszed megtanulsz még spanyolul és ezzel a 3 nyelvvel tiéd a világ
2017. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem Arab nyelvsem lenne haszontalan, elég sok tolmács kell belőle. Illetve Mandarinul is kevesen beszélnek, de akik igen azokat megfizetik
2017. okt. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Ejha, te aztán feladtad a leckét :D

Igazából, mivel tolmács szeretnél lenni szerintem bármelyik jó választás lenne. Én személyszerint a koreait választanám, de a keleti nyelvek közül valóban a kínainak van a legtöbb haszna. Na meg az orosz is valóban hasznosabb a lengyelnél. De szerintem ne hasznosság hanem aszerint döntsél hogy melyik tetszik a legjobban, mert a "hasznos" jelző nem feltétlenül a legjobb motiváció egy nyelv tanulására.

2017. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

No most odáig eljutottam magamban, hogy az ázsiaiak közül már csak a koreai van versenyben. :) A kínai igazából nem tetszik annyira, és a koreai a legnyitottabb ázsiai társadalom (dél, nyilván.)


Csak meglesz az a döntés...:D

2017. okt. 31. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
A koreai-lengyel kombó nagyon bejön.
2017. nov. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Koreai-orosz szerintem a legjobb:)
2017. nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

áh minornak nem nyelvet fogok választani, szerintem két nyelvet egyszerre a nulláról, magas szintre nem lehet olyan jó hatékonysággal tanulni.


most már inkább a lengyel vagy orosz a kérdés. bár igazából úgyis kell egy második szláv nyelvet tanulnom majd, csak kevesebb ideig. :)

2017. nov. 1. 13:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Melyik élettelen pontozott le mindenkit?
2017. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az angol-német-lengyel-orosz-kóreai-kínai


már oda-vissza nagyon jól hangzik egy szakmai önéletrajzban!!!!

2017. nov. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!