Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lenne érdemes...

Melyik nyelvet lenne érdemes tanulni? (Szlovák, cseh, lengyel, orosz, francia, olasz, spanyol vagy koreai? )

Figyelt kérdés

Ebben az évben úgymond "végeztem" az angollal, megvan belőle a nyelvvizsgám (persze az angolt is tovább fejlesztem) de úgy gondoltam elkezdek egy másik nyelvet is tanulni, de nem tudom melyiket lenne érdemes.

A németet tanultam általános iskolában, de nem a szívem csücske; így az az egyetlen amit kizártam, mint megtanulandó nyelv.

Gondolkoztam a szlovák-cseh-lengyel nyelveken, végül is azt kevesen tanulják, lehet hogy hasznos lenne; könnyű is állítólag; de nem tudom mennyire érné meg.

Ezeken a nyelveken kívül még a francia, spanyol vagy olasz, amivel kapcsolatban vegyes érzéseim vannak, mert mind elég népszerű (leginkább a spanyol), tehát nem tudom mennyire lennék versenyképes ha ezek a nyelvek közül tanulnám meg az egyiket. (A spanyol tetszene leginkább)

Most egy ismerősöm felhívta a figyelmemet az ázsiai nyelvekre (kínai, japán vagy koreai), ő azt mondta, hogy biztosan jól járnék velük, mert elég népszerűek az ázsiai sorozatok meg műsorok a fiatal lányok-fiúk körében. A felsorolt ázsiai nyelvek közül mindről néztem youtube-on videót és azt hiszem a koreai tetszene, dee... szóval, a kérdésem arról szólna, hogy melyiket lenne érdemes megtanulni, ha később anglisztikára szeretnék jelentkezni, fordító szeretnék lenni?



2015. nov. 8. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Ezek közül valóban az ázsiai nyelvek a legversenyképesebbek, bár én inkább a kínait javasolnám - a kínai-angol kombó nagyon ütős lenne.


Esetleg még a skandináv nyelvekben látok potenciált.

2015. nov. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

A hangsúly azon van, hogy mit akarsz Te ezzel kezdeni.

Azért az nagyon nem mindegy. :)

Ha van egy szakmád, ami tegyük fel villamosmérnök, és te elkezdel lengyelül tanulni, nem sokra mész vele ha nem oda mész dolgozni, vagy egy olyan céghez ami szoros kapcsolatot ápol a lengyelekkel.


Ha tolmács akarsz lenni, esetleg fordító akkor az angolod fejleszd nagyon. A nyelvvizsga kb. semmit se jelent.

Testvér nyelvként meg én a japánt választanám. Sok fiatal tartana igényt órákra, és magántanárként angol-japán elég sokra vihetnéd. Esetleg a kínai.

Bár ide nagyon kell az is, hogy szeresd a kultúrát. Nagyon brutálisan nehéz, ha nem csak "anime" nyelvet akarsz beszélni.

2015. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 webnyelv ***** válasza:
100%

A cseh, szlovák és lengyel nem könnyű! Bár ha az egyiket már tudod, további szláv nyelveket is könnyebb már megtanulni.

A célszerűség valóban érdekes kérdés. Adott helyzetben bármelyik jó lehet. Tényleg jó lenne tudni, mit akarsz majd a nyelvvel kezdeni.

Én javasolnám például a hollandot, mert angol után az tényleg sokkal könnyebb lenne, mert rokon nyelvek. Ha a könnyebbséget nézzük, a francia, spanyol, olasz is jóval könnyebb már az angol ismerete után. A szláv nyelvek viszont így is viszonylag nehezek lennének, mert más a szerkezetük, mint az angolé. Az ázsiai nyelvek pláne nehezek lennének. De ettől még, ha az tetszik jobban, abba is belevághatsz.


Én azért a németről se mondanék le teljesen, és mondjuk jöhet hozzá még a spanyol. Vagy a holland. Én ezt választanám, de kinek mi jön be.

2015. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
74%
Német és az oroszt.
2016. júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
70%

Heló:)

Nem tudom, hogy áll-e még azóta a kérdés, de az ázsiai nyelvek tényleg felkapottak lettek mostanában.

Az angol mellé én is gondoltam egyre a három közül, és mivel kpopper vagyok, ezért alap koreai kifejezések meg egy-két mondat megy. A hangult könnyű megtanulni, és a három közül szerintem ezt a legkönnyebb írni. (Én hamar belejöttem:)) És talán ezt a legérdemesebb tanulni, mert Dél-Korea a gazdasági állása szerint lassan lehagyja Kínát, ráadásul a feltörekvő idolok miatt a tinik is inkább ezért a nyelvért vannak oda.

Második helyre én a japánt tenném, igaz az írása nem sokkal könnyebb, mint a kínaié, de animékből sokat lehet tanulni a szavakat és a kiejtést. A katakanákat és a hiraganákat még nem kezdtem el tanulni, de ha elkezdem a középsulit, szeretnék japánul is tanulni. (A jövőbeli céljaim miatt:)) Egy pár szót hallásból felismerek, és tudom őket használni, de leírni nem tudom még őket. ^^'

És hát harmadik a kínai, számomra elég bonyolultak voltak az írásjegyek, de 2-3 mondatot sikerült megtanulnom. Viszont hamar feladtam és visszatértem a japánhoz.

A kiejtésnél a kínaival rendesen megszenvedtem, részben emiatt is hagytam abba. A japán a sok anime miatt könnyebben ment, bár nem tanultam olyan sokat. A koreaiban a kpop sokat segített, meg a lyricses videók, amikhez romanizálva is leírták a hangullal írt szavakat. Persze először összezavart például az, hogy az eo-t o-nak, az ae-t pedig e-nek ejtik, és az elején sokszor elkövettem azt a hibát, hogy ezt nem vettem figyelembe. Jelenleg a kettős betűkkel van gondom, például a k vagy a t duplázásánál. amikor kk-t vagy tt-t ejtünk, és olyankor kicsit erőteljesebben kell kiejteni, ami még nem teljesen megy.


És ha így összegezve választanom kéne, hogy az általam leírt ismertségek alapján mit választanék, ha nem lenne tapasztalatom, akkor egyértelműen a japán lenne, és bánom, hogy nem kezdtem el hamarabb.


És ha már nem aktuális, akkor ne haragudj, hogy untattalak. Sikerült végül is dönteni? Ha igen, mi mellett?:)


14/L

2017. márc. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Japán szakosként mondom, hogy (én esetemben egyértelműen a japán) egyébként a kínai!


Nemrég indult "kínai nyelv és kultúra tanára szak", tehát, ha erre jelentkezel, akkor diploma után taníthatsz majd általános, ill. középiskolában.


Ellentétben a japán és koreai szakkal, ami NEM tanárképes Magyarországon, tehát az oktatási rész teljesen kimarad!


Ha koreai vagy japán szakra mész, és keményen tanulsz, akkor lehetsz tolmács, fordító/idegenvezető.


Bár... mint szakmabeli tudnék mesélni az egyetemi nyelvórák minőségéről... Heti egy nyelvtan + nyelvgyakorlat édeskevés! Legalább is szerintem.

2019. febr. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jaj sziasztok, rég jártam erre!


Köszönöm az újabb hasznos infókat! Mivel nem sikerült akkor hirtelen döntenem, ezért elkezdtem a szlovákot, azóta meg is lett a nyelvvizsgám, most koreait kezdtem el másfél éve :)


Végül nem fordító lettem, hanem villamos-épitőipari szakirányba terelődtem (fogalmam sincs hogy az egyik válaszolónak milyen jostehetsége van😯) született egy kisfiam és mellette tanulom a koreai nyelvet.


Jó mozgalmas két év volt 🤗

2019. márc. 6. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!