Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemesebb...

Milyen nyelvet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az alábbiak közül melyik nyelvet érdemesebb tanulni és miért: svéd, kínai, arab, spanyol? Esetleg tudnátok mondani mindegyikhez egy-egy pozitívumot/negatívumot?

Már tudok angolul és németül.

Esetleg nektek van más alternativátok is? A japánról, koreairól, oroszról, franciáról mi a véleményetek?

Köszönöm :)



2014. jan. 25. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem attól függ milyen területen akarsz elhelyezkedni: Spanyolt egyszerűbben tanulsz ha már tudsz angolul ez egy pozitívum ezt a nyelvet közép és dél Amerikában szinte mindenhol beszélik szóval még egy. Amugy ehhez az olasz áll közel ami közel is van M.o. hoz és sok a munkalehetőség

Kínai: elég nehéz nyelv még akkor is ha csak az alapot nézed azonban kínában is sok lehetőség van viszont a rendszer miatt nem biztos, hogy érdemes.

Svédet annyira nem ismerem de az nem elterjedt nyelv.

Az arab világban nagy lehetőségek vannak így ezt is hasznosnak tartom.

Francia: nem elterjedt de szép nyelv közel van de nem annyira sok mindenre tudod használni.

Az orosz a kelet egyik legbeszéltebb nyelve a kereskedelem i kapcsolatok miatt nagyon jól jön egy beszerző munkánál.

Japánról és a koreai nyelvről u.a. mint a svédről.

Saját meglátáts:)

2014. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 webnyelv ***** válasza:
48%

Angol és német mellé már majdnem mindegy. A holland a legkönnyebb e két nyelv után, illetve még pl. a svéd is könnyű így. Aztán az újlatin nyelvek is könnyen mennek már angol és német után, pl. francia, spanyol.

Az általam említettek közül a francia lehet talán a leghasznosabb.

De lehet mást is tanulni, pl. oroszt, ez is hasznos lehet, csak angol és német után nem olyan könnyű, mint amiket említettem.

2014. jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Japánt (közvetve kínait) nem ajánlom, mert sokaknak magában sem egyszerű a nyelv (bár alapvetően nem akkora szörnyűség, mint aminek beállítják), de ehhez még hozzájön 2000 írásjel több olvasattal (be kell maggolni mikor melyik jel és melyik olvasatot kell használni minimális rendszerességgel), ami plusz nehezék. Ráadásul ha nem használod, akkor nagyon gyorsan elfelejted az egészet.


Szerintem se a japán, se a kínai nem olyan kiemelkedően nagy hasznú nyelv ahhoz képest hogy mennyi többlet munkával jár és ezért befektett erő függvényében nem éri meg, ha csak ez vezérel téged. Ha tényleg érdekel maga a nyelv és szeretnéd is tanulni, az persze egy teljesen más tészta.


Egy nyelv érdemlegességét nehéz mérni, nagyban függ attól is, hogy mire akarod felhasználni. Szerintem az első négy közül a spanyol a legjobb ötlet bár elsősorban amerikában nagy a jelentősége.

2014. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Valóban, nagyon sokban függ ez attól, hogy mik a terveid, milyen szakmád van, vagy ha iskolában vagy még, akkor mit tanulsz, hogy Magyarországon tervezel dolgozni vagy külföldön, stb. Nagy általánosságban beszélve az orosz és a spanyol lenne a leghasznosabb, ezután pedig a francia. Az arabról nem sokat tudok, a japán, koreai és kínai véleményem szerint nem éri meg a fáradtságot, a svéd nem nehéz nyelv, de csak Svédországban érsz vele valamit.
2014. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
23%
Én most angolul meg spanyolul tanulok, a spanyol szerintem nagyon könnyű :) és nemsokára koreaiul is fogok tanulni, nekem nagyon tetszik ez a 2 nyelv. :)
2014. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Túl sok nyelvet soroltál fel. Tényleg ennyire nem tudsz dönteni? Kicsit érdeklődhetnél saját magad felől. Hogy pl mi érdekel.

A 2. válaszoló meg totál hülyeséget írt. Angol és német után nem jó ötlet még egy európai nyelv, csak akkor ha hollandiában akarsz élni. A török, az orosz, a koreai, vagy akármi ami érdekel az jó ötlet lehet amúgy. A spanyol is hasznos, de ha engem a svéd érdekelne a legjobban akkor azt tanulnám. Jó nyelveket soroltál fel, de inkább most áss mélyen magadba hogy téged konkrétan mi vonz, mert ez személyfüggő, senki sem mondhatja meg neked hogy te most ezt meg azt tanuld és punk tum..

2014. jan. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Svéd - Kevesen beszélik és a svédek általában tudnak angolul vagy németül, tehát a velük való kommunikációhoz nem szükséges.


Arab - Bár gazdaságilag vannak olyan államok melyek versenyképesnek mondhatóak, mégis elmaradnak Kínától, Japántól, Németországtól és talán még Franciaországtól is, hogy Svájcot már ne is említsem ahol francia és német nyelvtudással is lehet boldogulni.


Spanyol - 14 ország hivatalos nyelve, de gazdaságilag egyik sem ér fel ez előbb felsoroltakhoz.


Japán - Túl kevesen beszélik, bár gazdaságilag stabil.


Koreai - Korea gazdaságilag kevésbé stabil mint Japán és nem lehet tudni, hogy Észak- és Dél-Korea rivalizálása hova fog vezetni.


Orosz - Oroszország általában szeret mindent saját forrásból beszerezni, így ritka, hogy egy EU-s cégnél orosz nyelv legyen a munkavállalás feltétele.


Francia - Talán a második legjobb döntés lenne, de ne feledjük, hogy ahhoz, hogy versenyképes lehess olyan nyelveket kell ismerned egyrészt amire szükség van, másrészt, amiket mások nem beszélnek, és abban azért egyetérthetünk, hogy itt az EU-ban az angol a német és a francia a leggyakrabban tanult idegen nyelv.


Kínai - (Szándékosan hagytam utoljára)

1,5 milliárd ember beszéli a földön

A nyelvet beszélik: Bruneiben, Kambodzsában, Kínában, Indonéziában, Malajziában, Mongóliában, Fülöp-szigeteken, Szingapúrban, Dél-Afrikában, Tajvanban és Thaiföldön.

Annyira egyszerű a nyelvtana, hogy gyakorlatilag kijelenthetjük, hogy nincs. Amit kissé nehéz elsajátítani az a kiejtés, amit nagyon nehéz az az írásmód, viszont van egy jó hírem, most már latin karakterekkel(pinyin) szokták tanítani a kínai nyelvet és ha csak beszélni szeretnél megtanulni az gyorsan fog menni.

Rengeteg kínai befektető jön hazánkba és gazdaságilag jelenleg Kína a legerősebb így én ezt tartanám a leglogikusabb lépésnek.


Jómagam is ezt tanulom, ha esetleg szükséged lenne oktató anyagra, hasznos linkekre és tanácsokra, tudok segíteni.

INGYEN!

2014. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Kínai
2014. márc. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Ha itthon akarsz maradni es itt dolgozni, akkor a kinait ajanlom. Nagyon sok kinai el nalunk, akiknek tolmacsra van szuksege, mert a minimalisan se beszelnek magyarul vagy angolul. Van ugyved ismerosom, aki kinaiul beszel es hihetetlenul sokat keres vele, allandoan tele a naptara. Bevandorlasi ugyekre specializalodott.


A koreai nyelv nem nehez, par honap alatt el lehet jutni oda, hogy egyszerubb mondatokat irsz, olvasol, a kiejtes konnyu, a betuket megtanulni sem nehez. Csakhat mit kezdesz vele?


Arabul nem erdemes szerintem, mert azokban az orszagokban, ahol ernel vele valamit, gazdasagilag jo pozicioban van, ott mindenki tud angolul, meg az utolso utani senki is. Ovodaban kezdenek angolul tanulni. Szoval az, hogy beszelsz arabul, nem igazan jelent pluszt. Egyebkent az iras, olvasas nem nehez, a kiejtes nagyon! Foleg, hogy az MSA es a beszelt nyelv kozott oriasi szakadek van, nyelvtanban es kiejtesben, szokeszletben is. Nagy munkabefektetes, hogy a gyakorlatban is tudd hasznalni a nyelvtudasodat. Ha csak a MSA-t szandekozol megtanulni, akkor szakforditokent el lehet eldegelni belole itthon.


Spanyol - konnyen megtanulhato, azt mondjak, foleg akkor, ha mar az ember beszel angolul, akkor gyorsan megy. Unokahugom fel ev alatt megtanulta.


A tobbirol nincs szemelyes tapasztalatom.

2014. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Francia az EU hivatalos nyelve. Ha politikai, katonai vagy ilyesmi területhez vonzódsz, akkor ez.

Egyéb esetben a kínai, orosz, arab. Mind a 3 olyan, amire nagy szükség van. A kelet feltörekvóben, új piacok meg miegymás... Az oroszok meg a kínaiak már most is szinte itt élnek, nem árt, ha érted a nyelvüket, sokra mehetsz még vele. Viszont az Arab (nekem személy szerint ez a kedvencem) még csak most kezd kitörni. Rengetegen nem látnak benne jövőt, ezért jóval kevesebben beszélik, mint az előző kettőt, pedig hidd el, 10-20 év múlva egy perfekt arabtudás... sokat fog érni!

2014. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!