Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet egyetemen tanulni 28...

Lehet egyetemen tanulni 28 évesen?

Figyelt kérdés
Szívesen jelentkeznék turizmus vendéglátás szakra levelezőn. Ha jól tudom ott havi 2 nap konzultáció van így tudok bőven dolgozni is mellette. FSZ képzés lenne amit kinéztem ami szintém levelezőn is 2 évet jelent? Jövő szeptemberben kezdeném csupán így a jelentkezés februárban történik? Továbbá államilag támogatottra vagy költségtérítésesre érdemes jelentkeznem ha anno jól érettségiztem és középfokú nyelvvizsgám is van?

2018. szept. 14. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Akár 60 éves korodban is jelentkezhetsz egyetemre! Levelezőn szerintem nehezebb elvégezni, de közel 30 évesen már nyilván nehéz lenne bejárni munka mellett nappalira, így neked kell tudnod, hogy ez jó-e neked.


Államira akkor ne jelentkezz, ha nem tudod/akarod vállalni a szerződés feltételeit: 2 félévig meggondolhatod magad következmények nélkül, ha mégis folytatod és kibuksz, akkor vissza kell fizetned a felhasznált félévek felét (kivéve ha 1 éven belül újrajelentkezel bármilyen felsőoktatási képzésre). Illetve nem tudom most pontosan hogy van ez, de x évig Magyarországon kell dolgoznod a diploma megszerzése után. Azt hiszem az államilag támogatott félévek számával megegyező évig, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.

2018. szept. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
nálunk levelezőn 50-60 évesek vannak. Támogatottra menj függetlenül a teljestményedtől... Én már kipróbáltam pár egyetemet és ugyanolyan kemény mind, vannak jó fej és *ggfej tanárok. Ugyanaz a szint stb.. Ez az én véleményem
2018. szept. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A jelentkezést ugyebár júliusig kell leadnom jövőre (szeptemberi kezdes esetén). Levelezős csak nem vészes a társaság is jó nem?
2018. szept. 14. 14:57
 4/8 csigabigaa ***** válasza:

Én most kezdem az egyetemet, 26 éves vagyok :D meg sem fordult a fejemben, hogy ez gáz... vagy hogy csak én leszek egyedül ilyen “öreg”. Szegedre vettek fel, levelezős leszek. Ha szükséges, még 50 évesen is beülnék az iskola padba. Tanulni jó dolog, nem szégyen :)

És igen, február közepéig lehet jelentkezni, illetve lesz majd pótfelvételi, de ott csak költségtérítéses szakokat hirdetnek, és van hogy 1-1 szak nem is indul. Tehát mindenképp érdemes februárban jelentkezni.

2018. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a társaság jobban bejött levelezőn mint nappalin.Nappalin csak verték a mellüket a tini taknyok, hogy felvették őket és elértek mindent a világon.

Én a levelezőt nehezebbnek mondanám mint a nappalit. Mert nappalin mindent a szánkba rágtak többször. Itt meg jó ha leadják az anyagot. De ez is az én véleményem és kapom mindjárt a dislájkokat :D

2018. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Meglátjuk mi lesz. Ha decemberben már leadom a jelentkezésem az is okés? Online jobb vagy remdesen papír formában?
2018. szept. 16. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:

?


felvi.hu-n tudsz jelentkezni.

2018. szept. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csigabigaa ***** válasza:
Csak elektronikus úton tudsz jelentkezni, a felvi.hu-n, az E-felvételin keresztül és meg szabva az időszak, hogy mikortól lehet (ha jól rémlik decemberbe még nem, majd csak január közepétől talán).
2018. szept. 17. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!