Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi szakmai élet tényleg...

Egyetemi szakmai élet tényleg így működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha esetleg van itt egyetemista, phd-hallgató, egyetemi tanár vagy valaki aki belelát ezekbe, írhatna véleményt. Az egyetemen szakmailag lehet érvényesülni és "elindulni" tanári segítség nélkül? Vagy szinte esélytelen? Nem arra gondolok, hogy egy jó átlagot összehozni, hanem például publikálni valamit, valami plusz tevékenységet végezni, esetleg valami konferencián előadni. Lehet ezekre úgy esélye egy egyetemistának, ha nincs tanári segítsége? Ha nincs egy konkrét tanár aki a "szárnyai alá veszi"? Elég a szorgalom és a tudás vagy ezek nem elegendőek?


Aki jobban belelát ebbe, érdekel mit gondol.

Én egyetemistaként ezt így látom, nem tudom igazam van-e.


2018. szept. 15. 18:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül magamra értettem a kérdést, hanem úgy általánosságban, hogy hogy működik ez az egyetemen. Csak leírtam, hogy én hogy gondolkodok meg hogy látom. Ugyanakkor nincs sok tapasztalatom ilyenben, szóval érdekeltek külső vélemények.
2018. szept. 15. 21:22
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja értem, de általánosan is az a véleményem amit a 10. válaszban írtam.

Nem azért kell igazából a tanári támogatás, mert nem tudná kiguglizni a hallgató, hogy milyen konferencia lesz. Hanem a szakmai támogatás miatt, na meg konferenciákon sem úgy megy általában, hogy valaki odaszól, hogy "én most tartanék egy előadást"

2018. szept. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

9-esnek igaza van. Tök más egy szakdolgozat, mert az legtöbbször a diáknak és a tanárnak is csak nyűg. Nem akar vele semmi többet az, aki írja, csak hogy kapjon rá egy normális jegyet és meglegyen a diplomája.

Viszont a szakmai előmenetelhez a tudományos életben a tanároknak az is kell, hogy alattuk legyenek emberek, akik segítenek, versenyekre járnak, phd-t csinálnak. Alapból bizonyos tudományos fokozatokhoz az kell, hogy legyen olyan, aki "alatta" phd-zett le.

2018. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szakmai konzulensre, témavezetőre feltétlenül szükséged lesz, ha kutatni, publikálni szeretnél, de ennek nem feltétlenül kell az egyetemi oktatóid közül kikerülni, bármilyen más jeles kutatót is felkérhetsz ha az vállal téged és hajlandó konzultálni a témádról.
2018. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!