Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Supplement - diplomamelléklete...

Supplement - diplomamellékletet milyen nyelveken lehet kérni az egyetemtől?

Figyelt kérdés

Jogszabályban azt látom, hogy van német, francia, olasz, spanyol is, ehhez képest csak angolul hajlandók kiadni ...


Van valakinek konkrét infója?


(és nagyon is fontos lenne, mert pár helyen nem fogadnak el akármilyen hivatalos fordítást, ragaszkodnak ahhoz., h az egyetem eleve az eredeti iratot azon a nyelven adja ki, mert ez állítólag valamilyen Uniós rendelet ...)


2018. szept. 20. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Jópár évig - amíg ki nem adták egy külsősnek - édesapám, belsős dolgozóként írta az egyik, később egyetemmé vált hazai főiskola összes diplomáját. Nyilván csak azt írhatta, másolhatta a speciális géppel a diplomába, amit az egyes diplomákhoz mellékelt papíralapú leírásba (jegyzőkönyvbe, mittudomén, mi volt a neve) beleírtak neki. Mást nem...



Amúgy szerintem mindent lehet kérni, csak fizetni kell utána a fordítás díját, meg még pluszba 10 különböző jogcímen az ilyen-olyan eljárások díját, még azt is, hogy az illetékes hivatalnok rányom egy pecsétet. (Persze a díjakat, amiket ezekért fizetsz, nem a hivatalnok kapja meg, hanem lenyúlja az adott egyetem... de ez már más tészta...)

2018. szept. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

oké az egy dolog h az utóbbi időben tényleg pofátlanul szedik a lóvét mindenért, de elvileg jogszabálynak kellene lennie erről.

az angolt egyébként ingyen ide adták (gondolom, vmi ismerős fordította jó pénzért, ugyanis használhatatlan, sztem egy középfokú nyelvvizsgával renelkező ember különbet készít), de én is arra emlékszem h létezik ez a többi felsorolt nyelven is, legalábbis jogszabályilag.


jogszabályt nem tudja esetleg vki?


ja és #1

itt nem konkrétan a diplomáról van szó, hanem a melléklete, azaz a tantárgyfelsorolás, követelmények stb stb. igen, emlékszem még azokra az időkre, amikor a régi típusú okleveleket adták, és én azt hittem, azt kézzel írták, de akkor ezek szerint géppel ... érdekes :)

2018. szept. 21. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!