Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika OKTV-re hogyan...

Matematika OKTV-re hogyan lehetne felkészülni? Mozaikos könyvcsalád elég?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem matek Oktv-re, de a mi iskolánból nem igazán szoktak. Emiatt nem tudok felsőbb éveseknél érdeklődni, tanárunk pedig éppen betegeskedik, addig is gondoltam itt megkérdezem a tapasztalatokat.

Miket érdemes átnéznem?

Az egyértelmű, hogy az előző évi feladatokat, de mielőtt azoknak neki állok, szeretnék képet kapni melyik témakörök a leggyakoribbak, stb.

Nem tudom hol álljak neki, annyira tág a tantárgy.

10. osztályos vagyok.

Előre is köszönöm!


2018. szept. 22. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
10.-esként OKTV, mi????
2018. szept. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
OKTV-n nem csak 11.-től lehet indulni? Szerintem bőven elég, ha csinálod a feladatokat a korábbi évekből, igazából leginkább matematikai képesség és jó gondolkodás kell hozzá, nem magolás, és a tankönyveket úgyis viheted magaddal a versenyre, és 5 oraig tart, uh ha valami nem jut eszedbe boven raersz utannanezni, geometrianal ha nincs otleted, azt is lehet, h vegiglapozod a tankönyved és megnézed h melyik tételt tudnád hasznositani, melyik mennyit segit neked a megoldásban. De igazából szerintem erre nem lehet készülni, persze megnézheted, milyen feladattipusok vannak, de nem olyan mint egy dolgozat h tanulni kelljen rá.
2018. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, félreütöttem, 11.


Köszi a tippeket

2018. szept. 22. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom mindenképp konzultálj az iskoládbéli valamelyik matematika tanárral.

Ha a mostani matematika tanárod nem érhető el, akkor fordulhatsz máshoz is. Pl. ha tanulsz fizikát, akkor a fizika tanárodhoz is fordulhatsz, mert valószinüleg a matematika a második szakja.

De ezt neked kell tudnod jobban, egy iskolában nem csak egy matematika tanár szokott lenni...


Amúgy a felkészüléshez: Keress rá arra, hogy Kömail.

Az ilyen matematika versenyek egyébként nem arra épülnek, hogy XY könyvből lehet felkészülni, hanem sokkal inkább a gondolkodásmódot értékelik.

Hogy értsd: Nem sablonfeladatok lesznek, amelyek az X könyv Y.oldalán ki vannak tárgyalva, hanem olyan példákra kell számítani, amelyeken el kell gondolkozni egy kicsit, adott esetben át kell gondolni több témakört, és ennek megfelelően valamilyen megoldási út felé el kell indulni. Ami persze nem biztos, hogy célra vezet, de ilyenkor a tudásgazdag diák elindul egy másik irányba is, majd célba ér.

2018. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2018. szept. 23. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!