Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diákszövetkezet oldalára...

A diákszövetkezet oldalára fel kell töltenem a bankkártyám mindkét oldalát. Melyik részét takathatom ki, hogy ne tudjanak vele visszaélni?

Figyelt kérdés
Gondolom, a fizetés utalása miatt kell, de nem szívesen töltöm fel csak úgy. Elvileg valamit kitakarhatok belőle, csak nem tudom pontosan, hogy mit.
2018. szept. 30. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Soha sehova ne töltsd fel a bankkártyád egyik oldalát se! Erre soha senkinek nincs is szüksége, ha nem kifejezetten az a célja, hogy ellopja a pénzedet.
2018. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Ne töltsd fel!

A bankkártya számához és a hátoldalán lévő kódhoz csak neked van közöd. Azokkal bárki vásárolhat az interneten. Ilyet nem kérhet a diákszövetkezet, hogy a bankkártyádat tedd fel!

2018. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De nem egy névtelen kis diákszövetkezetről van szó, hanem az EUdiákokról, és ez sajnos feltétele a munkavállalásnak.
2018. szept. 30. 17:19
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Ne vállalj ott munkát.
2018. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De már megvan a beosztásom is, holnap mennék beiratkozni és kedden már dolgozom. Ezt nem is tudom már visszamondani, nem? Elvileg 48 órán kívül kell lennie a lemondásnak.


A honlapjukon ez áll:

Bankszámlaszám: ügyfélkártya vagy bankszámla kivonat fénymásolat


A bankszámla kivonat az igazából micsoda? Azzal is vissza tudnak élni, ha rossz kezekbe kerül?

2018. szept. 30. 17:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor neked a bankszámlaszámot kell megadni nem a bankKÁRTYAszámot.... Nem ugyanaz!
2018. szept. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A bankszámlaszámomat már korábban megadtam, de amellé kellene feltöltenem valamit.
2018. szept. 30. 18:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha postán kapod pl a havi bankszámlakivonatodat (ahol rajta van a te neved és a bankszámlaszámod - a többit nyugodtan takard ki) akkor azt. Ha elektronikusan, akkor letöltöd az egyik átutalásos visszaigazolást, ahol rajta van a neved és szintén a bankszámlaszámod. Az érzékeny adatokat szintén kitakarhatod.
2018. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megvan, köszönöm szépen a segítséget! :) Remélem, el fogják fogadni.
2018. szept. 30. 20:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Most végülis mit töltöttél fel? Szerintem kivonatot sem kellene feltölteni, semmi közük hozzá. Én dolgoztam náluk, elég volt, hogy a számlaszámomat megadtam. Bár az már régen volt, azóta már nem vagyok diák, de akkor is, nekem fura ez a sok dokumentum bekérés. A kártyát remélem nem töltötted fel :)
2018. okt. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!