Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológushoz hasonló szakmák?

Pszichológushoz hasonló szakmák?

Figyelt kérdés

FELVEZETŐ: Igazából fogalmam sincs, mi szeretnék lenni, de 11. osztályos vagyok jelenleg, és semmi jövőképem. Fogalmam sincs, mi szeretnék lenni, csak annyit tudok, hogy érettségi után egy-két okj-t szeretnék maximum letenni. Ez csupán azért van, mert már szinte fóbiám van az iskolától, gyűlölök tanulni, (mert magolni nem tudok...:/) stb... Tudom, ez eléggé úgy hangzik, mint egy lusta semmittevő diák önsajnálata, és bevallom valamilyen szinten az is. Megkérnélek téged, olvasót, hogy érts meg, nem szeretném végigtanulni az életemet.


LÉNYEG: Imádok emberekkel beszélgetni, főleg az érdekesebbik felével, akikre úgy tekintenek, mint egy tikkes emberre (magam is kicsit ilyen vagyok). Szeretek embereken segíteni, szeretek az "élet" nagy dolgairól értelmesen vitatkozni, nyitott vagyok más véleményekre és nagyon kíváncsi. Pszichológust ajánl mindenki nekem, de tudom, ahhoz annyit kellene megint tanulni, iskolába járni, mire megunnám, vagy öngyilkos lennék. :D

Elküldtek az iskolapszichológushoz tavaly (mondtam, hogy fura vagyok :D), és ő a mentálhigiénikus szakmát ajánlotta, mert ehhez elmondás aszerint egy okj elég, érettségit követően. Ez mind szép és jó, viszont nem tudom elképzelni, mit kell itt pontosan csinálni. Jó lenne találni egy szakmabeli embert.


Egyéb dolgaim, amiket szívesen fejlesztek magamon: rajzolás, öltözködés(ben a kreatívkodás), íráselemzés, emberelemzés/ismerkedés :)

Köszönöm szépen előre is neked, aki végigolvasta az eddig egész jelentéktelen életem kisebb pozitívumait, és ha tudsz szolgálni valami jó tanáccsal, bármivel is, szívesen fogadom! :)



2018. okt. 1. 03:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki a mentálhigiénés OKJ-t (wtf?) ajánlotta, az nagyon nem ért semmihez. A mentálhigiénét pszichológia vagy más segítő diploma (lelkész, szociális munkás, esetleg pedagógus) UTÁN szokás másoddiplomaként (szakosodásként) elvégezni. Már diplomás szakemberként. A mentálhigiéné OKJ olyan kb mint az agysebész vagy atomfizikus OKJ. Nonszensz.


Ha emberekkel akarsz foglalkozni jelentősebb tanulás nélkül, akkor a fodrász, kozmetikus, masszőr szakmákat nézegesd. Ezek a szakmák amúgy is a szegény ember pszichológusaként működnek.

2018. okt. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most sportiskolába járok, mert eddig testnevelő szerettem volna lenni, ha fodrász mellett maradok, ahhoz elég akkor egy okj? Nem kell hozzá emelt/közép kémia? Köszi szépen! :)
2018. okt. 1. 17:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A fodrász nagyon nehéz szakma olyan szempontból, hogy nagy a konkurencia, nem konnyű elindulni... nehéz vele érvényesülni.


Mi a bajod a testnevelővel / edzővel, szerintem remek szakma, én ebben maradnék... gyógytornász esetleg

2018. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem szeretnék továbbtanulni, nem szeretnék a biológiával foglalkozni. :)

Meg testnevelőként is inkább nevelő jelleggel lennék. Kedvet adni sporthoz stb... De nem. Nem szeretnék Tf-et, nem szeretnék többet tanulni, iskolába járni. :/

Miért nehéz fodrásszá válni?

2018. okt. 1. 20:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja de úgy értem, edző OKJ. Nagyon sikeres karriereket ismerek edző OKJ-val. Ezt még én is szívesen csinálnám!


Ismereteim szerint nagyon nehéz fodrászként elhelyezkedni és tűrhetően keresni, évekbe telik ügyfélkört kialakítani.

2018. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már nem sportolok, nem vagyok a témában, és edző nem szeretnék lenni, max testnevelő, de ugye az off. Beszélgetős szakmát szeretnék, ahol tapasztalataimról beszélek, hallgathatok. A mentális segítségnyújtás érdekel leginkább
2018. okt. 1. 21:04
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem baj, ha keveset keresek vele, ha kell, 2 műszakban dolgozok, csak legyek túl az iskolán. :)
2018. okt. 1. 21:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért azt neked is be kell látnod, hogy mentális segítségnyújtáshoz nem elég empatikusnak meg türelmesnek lenni, hiszen hiába a jószándék, van, hogy az ember többet árt, mint használ... Nem véletlenül tanulnak a pszichológusok 10+ éveket ahhoz, hogy segítő beszélgetéseket tudjanak egyáltalán folytatni kompetensen. Ha neked eleged van az iskolából, akkor nincs semmilyen megoldás, azon kívül, hogy erőt veszel magadon és valamennyi tanulmányt még lenyelsz. Én sem választanám a helyedben a pszichológus szakmát, mivel a legelhivatottabbak is el tudnak bizonytalanodni a követelmények miatt.

Olyan szakma meg nincs, ahol te a középiskolából kikerülve a tapasztalataidról beszélhetsz valahol, mert az haknizás maximum... Rengeteg olyan, a pszichológiával rokon terület van, ahol az ember segíteni tud, de mindegyikhez legalább egy alapdiploma kell, vagy akár utána még plusz szakirányú képzés.

2018. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem tökéletes a fodrászat, ha egy okj-val belekezdhetek, és igaz eleinte elég gyérül, de keresek vele. Jelenleg iskola mellett is dolgozom, diákmunka. Már spórolok egy ideje a nehezebb időkre, de én már nagyon beszeretnék lépni a nagybetűs életbe, magamat ellátni, nem szülőkkel élni, (hanem mondjuk albérletben, párommal) és készülni stresszesen a következő dolgozatra. :)

Eddig a fodrászos dolog tetszik legjobban, hisz szeretek is a sajátommal foglalkozni (magamnak vágom pl.)... Nem hangzik rosszul.

Valakinek, ha van még bármilyen tanácsa, vevő vagyok rá :D

2018. okt. 2. 14:03
 10/12 anonim válasza:

Szia!

Ahogy olvastam az ìràsod arra gondoltam, hogy èrdemes lenne egy coach kèpzèst elvègezned. Szerintem nèzz utàna. :) szèp napot! :)

2018. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!