Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előadásokon mit szoktatok...

Előadásokon mit szoktatok jegyzetelni?

Figyelt kérdés
Én proginfón vagyok, egy darab előadáson szoktam jegyzetet készíteni (az egyik matekon). A fóliák letölthetőek, abban benne van a lényeg mindig, ha valami zavaros rajta, akkor utánanézek neten. Ti mit jegyzeteltek? Rosszul csinálom, lehet jegyzetelnem kéne többet?

2018. okt. 7. 00:23
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk óra előtt fenn van az előadás anyaga, azt szoktam kinyomtatni és ha valami nem érthető vagy nagyon vázlatos akkor mellette kiegészítem. Előfordul hogy pl ott van pár random szó vagy ábra meg nyilak köztük akkor mellé írom pár mondatba mi a logika amiért így rakta fel a tanár, van hogy csak egy kifejézés van a fólián és az előadás alatt magyarázza el mi az/miért fontos, meg gyakran előfordul hogy órán jut eszükbe valami plusz infó vagy kapcsolódó dolog akkor azt jó lejegyzetelni. Én se írok kisregényt az előadások alatt, de azért kb fél oldalnyi plusz infó össze szokott jönni a kinyomtatott fóliák mellé. Nyilván ez azért tanárfüggő is, van aki könyvből kimásolt szöveget rak ppt-re és az előadás annyi hogy ezeket felolvassa. Nem feltétlen csinálod rosszul, ha tényleg részletes fóliákat adnak és nem sok plusz hangzik el az előadáson igazából nincs amit nagyon le kéne jegyzetelned.
2018. okt. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Semmit nem jegyzetelek.
2018. okt. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Azt jegyzetelem le, ami nincs rajta a dián, de fontos lehet. Ismeretlen fogalmak; képről szóban közölt információk (ha hozzátartozik az anyaghoz, nem csak egy érdekesség); olyan dolgok, amik ugyan le vannak írva a dián, de magyarázat nélkül nem biztos, hogy eszembe fognak jutni. Ezeket mind jó leírni jegyzetbe és akkor otthon nem azzal fog elmenni az idő, hogy neten keresgélsz, mert nem emlékszel rá mit mondott az előadó.
2018. okt. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk semmit nem adnak oda az oktatók (van, aki nem is használ kivetítőt/táblát, csak beszél), szóval mindent, ami elhangzik az előadáson...
2018. okt. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Semmit, a diákat átküldik


GTK

2018. okt. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 nemaRendőrség ***** válasza:
77%
Én mindent leírok, mert kutatások szerint könnyebben meg lehet tanulni a leírt dolgokat. Cserébe mondjuk nem nagyon szoktam elolvasni őket, csak a hivatalos online jegyzetet, mert nem tudom kiolvasni az írasom(legalábbis nem elég gyorsan)
2018. okt. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. okt. 7. 11:24
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Semmit.

Régebben írtam vázlatot, mert akkor úgy éreztem, jobban megjegyzem, ha írom is.

Felsőbb években, ahogy egyre bonyolultabb összefüggések jönnek, már úgy érzem, többet használ, ha teljesen az előadóra figyelek.

2018. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Mindent.

Jobban rögzül.

VIK

2018. okt. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Én is proginfós voltam. Én az egész előadás során leírtam mindig az általam fontosnak ítélt dolgokat. Egyrészt, bennem jobban rögzült, másrészt jobban tudtam végig figyelni (egyébként könnyen elkalandoztam volna).
2018. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!