Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt kémia tényleg ennyire...

Az emelt kémia tényleg ennyire nehéz vagy csak nekem nem megy?

Figyelt kérdés

Most járok 11.osztályba. járok magántanárhoz és suliban kémiából fakton vagyok. A mozaikos tk-bol tanulunk. Alig vettünk pár leckét de nekem nem megy. Mármint tudom az elméletet. Megtanultam. De vannak ilyen választós feladatok és számolások. de a középszintűt se tudom megcsinálni. Hiába próbálkozom. A villányi tk-bol is tanulok.

De teljesen kétségbe vagyok esve, hogy most mi van,mi legyen... Valaki tudna tippet adni?



2018. okt. 9. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel! Én is így kezdtem az elején és mégis sikerült 88%-ot teljesíteni az érettségin. Az agyad rááll idővel a kémiára és egyre könnyebb lesz, a végén azt veszed majd észre, hogy már szereted is ezt tanulni. Gyakorolj nagyon sokat!! Főleg a Villányi könyvet meg az előző érettségiket ajánlom. Sok sikert! :)
2018. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom javasolni, hogy ne add fel! Én a Villányi könyvből tanulom a számolásokat, egyedül készülök. Érthetően le van írva a számolás menete, be kell gyakorlni a képleteket, iletve fontos, hogy ne szájbarágósan tanuld meg egy feladat megoldását, hanem fel kell fognod a lényegét és érteni kell, hogy miért úgy van. Lehet, hogy amit a tanár magyaráz vagy le van írva, arra nem áll rá a logikád. Egy eredményhez többféle képen el lehet jutni. Addig ne menj tovább, míg nem jön ki. Illetve, tedd félre és térj hozzá vissza később.

Az elméletet meg érthetően tanuld, tanulás közben gyárthatsz magadnak kérdéseket, logikázz a fejedben. Meg az alapokat a legfontosabb tudni.


Én (is) be voltam tojva a kémiától, hogy hű de nehéz meg minden, pedig csak nagyon összetett.


Illetve az érettségi feladatokra is rá kell állnia a fejednek. Még nagyon sok időd van ám!

2018. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ötösöm van kémiából megvan? Nekem életmentő volt :)
2018. okt. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én 1 év alatt készültem fel a 0-áról, ha nekem ment neked is fog
2018. okt. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!