Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azok az emberek, akik már...

Azok az emberek, akik már középiskolában nem érteken meg alapvető dolgokat, azok hogy fognak egyetemet végezni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy minden osztálytársam hangoztatja, hogy majd ide mennek egyetemre, oda mennek egyetemre... (végzősök vagyunk) Közgés osztály vagyunk és a társaság 90%-a ezzel is szeretne továbbtanulni, és arra lennék kíváncsi, hogy tapasztalatotok alapján a ti volt osztálytársaitokat/ismerőseitőket látva ez, hogy fog menni nekik, mikor a matek dogák átlaga 2,5 körül van, alapvető könyvelési tételeket se sikerült megérteni sokaknak már másfél éve, a pénzügyről nem is beszélve. Angolból a legtöbb igeidőt van aki képezni se tudja a mai napig.. Nem leszólni szertenék senkit csak nem értem, hogy erre, hogy lehet ekkora önbizalmuk.
2018. okt. 12. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában az ember inkább az erőssége felé megy viszont néha a választott tárgynak van negatívuma is. Pl én is ilyen matekos voltam de pénzügyre mentem mert a többi része tetszik. Úgy fogom fel hogy ez a velejárója,de egyébként jobb lettem matekból az egyetemen.
2018. okt. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Majd megtanítják az egyetemen, ha ott se megy nekik akkor kiesnek, ilyen egyszerű. Nem kell KG szakközépből jönni hogy el tudd végezni az egyetemet, én sima gimnáziumba jártam és úgy mentem a Közgázra, hogy azt se tudtam mi az a jószág vagy pl. preferencia, közgazdaságilag. Az angol már gázabb, mert szinte mindenhol lesznek külföldi szakirodalmak vagy cikkek, könyvek amik kelleni fognak.
2018. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlmisztifikálod az egészet. Én egy matekos osztályból mentem nyelvszakra és mindenkitől azt hallgattam, hogy "húú, nagyon kemény lesz, mert nem kéttannyelvűbe jártál", "nem is éltél még külföldön", "nincsen meg a felsőfokúd, nem is fogod érteni" stb., aztán eddig mindenféle gond nélkül csinálom és nagyon szeretem. Az egyik barátnőm humán tagozatos gimiből ment közgázra, úgy, hogy a matek nem volt az erőssége és a gimiben sem azon volt a hangsúly. Eddig neki is tök jól megy, minden vizsgája elsőre sikerült és szereti. Van olyan ismerősöm is, aki kettes-hármas matekkal ment mérnökinfóra és kisebb-nagyobb nehézségekkel, de megoldja. Tudnék még ilyen példákat mondani. Én azt látom, hogy nincsen szoros összefüggés a középiskolai és az egyetemi teljesítmény között. Eleve az is egy lökés, hogy egyetemen tiszta lappal kezd az ember és nincsen beskatulyázva, illetve vannak alapozó ismeretek, sok területen teljesen az elejéről kezdik és nincsen szükség szakma specifikus tudásra. Nagyon sokat számít, ha már célirányosan választasz, mert akkor talán több a motivációd és nem kényszerből tanulod a kötelező tárgyakat. A tanárokat és a módszereiket sem lehet figyelmen kívül hagyni, mert az is sokat számít. Az egyetem nagyobb szabadságot jelent, jobban be tudod osztani az idődet. Most hirtelen ennyi jut eszembe.... Hidd el, hogy semmit nem jelent a jelenlegi teljesítményük, mert az egyetem majd teljesen más lesz. Vannak, akik erőre kapnak és ezerszer jobb eredményeket szereznek, míg olyan is van, aki pedig leereszt és sokkal rosszabbul teljesít.
2018. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!