Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2019 nyarán szeretnék szülni,...

2019 nyarán szeretnék szülni, addigra már le is érettségiznék. A felsőoktatásba a +40pont így járni fog, hogy jelentkezési határidőig még nem lesz meg a babóca?

Figyelt kérdés

2018. okt. 12. 16:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%
Borzalmasan nehéz lesz baba mellett tanulni. Miért szeretnél ennyire korán szülni, ha megkérdezhetem?
2018. okt. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Inkább tanulok mellette, amikor még relatív sokat tudok vele lenni. Mire lediplomázom és elhelyezkedem a szakmámba, addig már 3 éves lesz, óvodás. Miután csecsemő- és kisgyermek gondozó szeretnék lenni, így pont akkor dolgoznék amíg ő oviban van. A hétvégi tanítási napjaimon pedig az apukája lenne addig vele.
2018. okt. 12. 17:12
 13/29 anonim ***** válasza:
80%
Ráérsz szülni bőven. Ez nem verseny.
2018. okt. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem számít a pont, minek kérdezted meg?
2018. okt. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
67%
fősuli mellett gyereknevelés? biztos menni fog
2018. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
65%

Nem jó ötlet. Egy gyerekkel sokat kell foglalkozni, nevelni, különben könnyen viselkedészavaros lehet, meg hiperaktív. Aztán jön a diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia... A okostelefon nem jó nevelőeszköz.

Legalább addig ne menj egyetemre, amíg óvodás nem lesz. Hidd el nekik nagyon fontos a szülői törődés az elején főleg. Mellesleg szerintem az egyetemre se lehet megfelelően koncentrálni gyereknevelés mellett.

2018. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
67%
Amíg nagyon pici addig nem biztos hogy tudsz mellette tanulni,+ főzni,mosni,takarítani.előbb legyen meg a kisgyermek nevelői végzettséged aztán válasz gyereket.vagy fordítva,de semmiképp se egyszere.
2018. okt. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
18%
Ha jól tudom, onnantól számítják be a pontot, amikortól a magzat már élőlénynek számít, de nem biztos. Viszont én a helyedben passziválnék minimum egy félévet, mikor megszületik a pici. Sok sikert az érettségihez + jó babavárást! :)
2018. okt. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
42%

Hihetetlenek vagytok. Amíg azt gondoltátok, hogy 18 éves, azért szóltátok meg. Amikor kiderült, hogy tanulni akar majd gyerek mellett, akkor azért. Ha más akar gyerekkel tanulni, azt biztatjátok, nem azt írjátok neki, hogy biztos nem fogja tudni a főzést, mosást, takarítást, gyereknevelést...nonszensz ez az oldal!


Én nem mondom, hogy szokványos 20 évesen szülni és nem is tanácsolom, de mindenesetre semmi probléma azzal ha gyerek mellett tanulsz. Mire "nagy" lesz, neked szakmád lesz, mehetsz dolgozni, ő meg oviba.


Az anyagi/kapcsolati dologba nem megyek bele, nem oktatlak. Csak okosan!

2018. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
15%

Nem lehetne, hogy a kérdésre adtok választ? Miért kell rögtön fikázni a kérdezőt? 20 éves, jogilag is felnőtt nő, nem hinném, hogy az éretlensége jele lenne az, hogy munka mellett tanul, és hogy tovább is szeretne tanulni. Egyébként én is ennyi idősen szültem, és utána mentem egyetemre, és egyáltalán nem éreztem úgy, hogy nehezebb dolgom lett volna, mint a csoporttársaimnak, akik gyerek nélkül tanultak. És én is úgy tapasztaltam, ahogy a kérdező írja, hogy egy 1-2 éves mellett egyáltalán nem rossz, ha "csak" tanul az ember, nekünk is könnyebb volt így, 4 éves volt a fiam, amikor elkezdtem dolgozni, szerintem sokkal jobb volt, hogy már túl voltunk az első bölcsis-ovis éveken addigra. A kisebbik mellől már egyből a munkahelyemre mentem vissza, az egészen más volt.


Egyébként ha minden igaz, annak jár a plusz pont, aki gyes-en, gyed-en, csed-en van, vagy a terhessége miatt táppénzen. Legalább is pár éve még így volt.

2018. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!