Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2019 nyarán szeretnék szülni,...

2019 nyarán szeretnék szülni, addigra már le is érettségiznék. A felsőoktatásba a +40pont így járni fog, hogy jelentkezési határidőig még nem lesz meg a babóca?

Figyelt kérdés

2018. okt. 12. 16:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
27%
Hát akkor lassan teherbe is kell esned. És ez nem megy ám mindenkinek pikk-pakk. Nekem szerencsém volt, de a munkatársaim éveket vártak.
2018. okt. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
39%

Egy barátnőm gyerek mellett PhD-t csinált, szóval nem kizáró ok, de azért ez a ritkább.

Inkább az az érdekes, hogy képesek +40 pontot adni felsőoktatási felvételihez csak azért, mert valakinek gyereke van. Hol van a felsőfokú végzettség értéke? Régebben még komoly értéke volt a diplomának, és nem mindenki járhatott egyetemre. Ma már felvesznek bárkit, aki tud írni...

2018. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
80%
#22 De szerintem nem is csak arról van szó, hogy valaki phd-t is tudozz csinálni gyerek mellett, hanem arról is, hogy azzal a gyerekkel mennyit tudott foglalkozni addig. Pláne ha még kicsi, akkor van a legnagyobb szüksége az anyjára. És egy BSC/BA diploma is rendesen letudja foglalni az embert.
2018. okt. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
21%
Kérdésre válaszoljatok már!
2018. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
32%

Elképesztően gusztustalanok vagytok. Igenis lehet gyerek mellett tanulni és dolgozni is. Sőt egyszerre a kettőt is. Eleve van, aki nem megy gyesre, vagy csak pár hétre. A 3 év otthon is magyar sajátosság, nézzétek meg külföldön. És ott sem mindenhol HTB az anya.


Nemhogy örülnétek, hogy valaki fiatalon tervez családot. Ez a normális nem 40 évesen.


Nekünk is voltak várandós és kisgyermekes anyuka csoporttársaink és minden rendben volt.

2018. okt. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
25%

Akkor én válaszolok is a kérdésre :D


A gyermeke gondozása céljából


a) fizetés nélküli szabadságon lévő, vagy

b) terhességi-gyermekágyi segélyben, vagy

c) gyermekgondozási segélyben, vagy

d) gyermeknevelési támogatásban, vagy

e) gyermekgondozási díjban részesülő jelentkezőnek


40 többletpont jár minden alapképzési szakon, osztatlan mesterképzésen, illetve felsőoktatási szakképzésen, kivéve ahol gyakorlati vizsga alapján számítják a felvételi pontszámot.


Az igazolási jogcímeknek 2014. február 15. és 2014. július 24. közötti valamely időtartamban kell fennállniuk. Az igazolás csak abban az esetben fogadható el, ha az igazolás egyértelműen (nem „várhatóan", „előreláthatóan") igazolja a fenti intervallum legalább egy napját.


A gyermekgondozásért járó többletpontra csak az jogosult, aki legkésőbb 2014. július 10-ig igazolja a kedvezményre való jogosultságot.


A cikk '14-es, de a lényeg benne van;

1. ha gyermekgondozó satöbbire szeretnél menni, az benne van a támogatási feltételekben;

2. hogy ha még a nyáron igazolni tudod, hogy segélyben részesülsz, megkapod a plusz pontot. Viszont ahhoz szükséges a segély, szóval azzal jóóóóval előbb a kormányablakhoz kell menni. Kicsit szűkös az idő, de ha már jól értettem terhes vagy, tudtok is róla, és ha jól számolom júniusra várjátok a babát.


Én csak gratulálni tudok, és sok sikert kívánni a továbbiakban! :)

2018. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
32%

"De szerintem nem is csak arról van szó, hogy valaki phd-t is tudozz csinálni gyerek mellett, hanem arról is, hogy azzal a gyerekkel mennyit tudott foglalkozni addig"

A gyerek köszöni jól van. Pont eleget volt foglalkozva. Nem csak az számít kizárólag helyes nevelésnek, ha egy nő nem bír leszakadni a gyerekéről...

2018. okt. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

#27 Egyrészről te honnan vagy ilyen biztos benne?

Másrészről még ha jól se lenne, az se feltétlen most mutatkozna meg, hanem kamasz és felnőtt korában.

Sehol nem írtam, hogy egy anya lógjon egész nap a gyereken, még csak nem is utaltam rá.:)

2018. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni előre milyen lesz a baba :)

Én is most szültem, 21 évesen és szerencsére nagyon nyugodt babánk van. Mióta haza jöttünk a kórházból szinte át alussza az éjszakákat. Tudok mellette takarítani, főzni, tanulni és vagyok vele annyit amennyit kell.


Nehezebb de nem lehetetlen. Nagyon sokan tanultak gyerek mellett és még lehet csinálni :)

2018. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!