Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar illetve nyelvszakosok...

Magyar illetve nyelvszakosok (BSc, Msc) Nektek hány kötelező olvasmányotok van egy félévben?

Figyelt kérdés

Arra lennék kívancsi, hogy félévente hány regényt/drámát (80-90 oldalnál hosszabb) vesztek át? 50-et, 60-at?


Le tudnátok írni őket, ha nem nagy kérés?

Esetleg van valami nagy lista, ami elérhető?


(Láttam az ELTE-s tantervet, de ott csak a beugrókat tudtam megnézni. Azok az olvasmányok nagyjából egy középsuli kötelező+kiegészítő+ajánlott olvasmányai.)



2018. okt. 28. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ, hogy milyen nyelvszakról van szó.😃 és attól is, hogy az adott tanárnak, akihez felveszed az irodalom szemináriumot, milyen kedvenc témái, olvasmányai vannak.😃

Meg persze attól is, hogy előadás-e vagy szeminárium az adott tárgy.

2018. okt. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet leírni szerintem. Magyaron valószínűleg jóval többet kell olvasni hagyományos regényeket, drámákat. Az egyik szakom angol, engem ott jobban a nyelvészeti olvasmányok készítenek ki.


De ha nyelvszakra készülsz (vagy egyáltalán bölcsészkarra), akkor szerintem azt döntsd el, hogy szeretsz-e olvasni. Tök mindegy a mennyiség, csak szeresd. Sokan így meglepődnek, hogy BTK-n kell olvasni, hát igen..

2018. okt. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

1. vagyok, csak reagálni szeretnék a másodikra. Szerintem nem kell szeretni olvasni ahhoz, hogy teljesítsd a szakot. Inkább az elkötelezettség, motiváció az, ami fontosabb. Én például nem szeretek olvasni, kicsit meg is lepődtem amúgy, amikor megnéztem az egyik félévben az összes tárgyamra (angol+orosz) a kötelezőket.:D De mégis megcsináltam, anélkül, hogy szerettem volna olvasni. Persze, van olyan, hogy megtetszik egy mű és azt már szívesen elolvasom, mindegy, hogy 15 oldalas dráma, vagy 500 oldalas Anna Karenyina.(de nem ez volt annyira jellemző :D) Inkább a tudat volt az, hogy meg kell csinálnom, mert akkor úszik akár a tárgy, akár egy jó jegy.:D

Persze van, akit a nyelvészet borít ki... Hát, így lettünk összerakva, de így szép az élet!:)

2018. okt. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2. vagyok.


Te vagy a szerencsésebb eset. Vannak olyanok, akik teljesen ki vannak akadva és teljesen visszautasítják, hogy egyetemre olvassanak bármit. Szerintem bölcsészkaron az olvasás olyan, mint mérnökin a számolás. Ha nem megy/nem tudod magad rávenni, akkor nem feltétlenül itt a helyed.


Én se akarok persze papolni. Nekem is volt olyan, hogy vmit nem olvastam el (pl ilyen volt Shakespeare: Titus Andronicus, ami fizikai fájdalmat okoz kb..). Csak annyit akartam mondani előző hozzászólásomban, hogy tisztában legyenek a leendő bölcsészek, hogy olvasni kell a szakjukon. Ha MINDIG rövidítettekkel és mások jegyzeteivel akar átcsusszanni a vizsgákon, akkor nem látom mi értelme ide jönni.

2018. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze itt most nem a kérdezőt akartam minősíteni véletlenül se.
2018. nov. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na jó, de félévente hány művet? 40-et, 100-at? Megtudjátok saccolni?
2018. nov. 3. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudjom megsaccolni, mert nem voltam magyaros soha. De volt olyan angolos tárgyam, amire minden hétre egyet kellett olvasni (mindegy, hogy 250 oldalas regény, 40 oldalas vers vagy 15 oldalas dráma), de olyan is, ahol minimum 30 művet (dráma, regény, líra összesen) kellett elolvasni a ketteshez... Plusz persze nyelvészetre a kötelezők, és egyéb tárgyakra akár :)
2018. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez miért számít?
2018. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!