Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt hogy lehetne átvészelni?

Ezt hogy lehetne átvészelni?

Figyelt kérdés

Egyetemen alapszakon vagyok végzős, az alapszakom nyelvszak és fel kellett vennünk egy minort is, én minornak is nyelvet választottam. Az alapszakomon is kell azért tanulni de a minoron jóval többet. Ott minden héten és minden második héten van zh, tantárgytól függ. Beadandók is vannak. Van óra, ami érdekel, van, ami nem de ez az állandó számonkérés már kikészít. Kedden is minden héten van zh, aztán minden csütörtökön, 1 mindenképpen de van hogy 2. Most a jövő héten lesz ezen kívül több más is. A minoron olvasni kell minden egyes héten és abból is van zh. Úgy érzem, hogy a sok számonkéréssel csak elveszik a kedvem a tárgyaktól meg az egésztől. Közben írom a szakdolgozatomat és készülök nyelvvizsgára is. Így duplán ideges vagyok, mert ha azokra van idő, akkor órára készülni nincsen és fordítva. Ez most így leírva biztos nem tűnik soknak, de amúgy az. Meg azért ha a jó átlagra hajtok meg igyekszem úgy megtanulni egy zh előtt hogy biztosan tudjam, az időigényes. És igazából abból is elegem van, hogy mivel majdnem minden nap van zh, ezért előző nap nem tudok például valakivel elmenni valahova csak úgy szórakozni (nem buliba hanem bárhova), meg a barátomat sem láthatom, mikor szeretném mert én nem tudok úgy nyugodtan ilyeneket csinálni, hogy tudom, hogy ott a tanulás másnapra.

Persze azt mondják, ki kell bírni, ha muszáj de ezzel a probléma nem oldódott meg mert ha már nincs néha erőm, akkor mit érek ezzel. Meg egyszerűen a kedvem elmegy tőle.


A szakdolgozatommal szívesen foglalkozok, különböző témákba szívesen beleásom magam de a többit már utálom.


2018. nov. 2. 19:06
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!