Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más hogyan tudja átvészelni a...

Más hogyan tudja átvészelni a szörnyű, agresszív szülővel való életét?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van de jó lenne, ha erőt tudnék meríteni esetleg más történetéből. Nagyon nehéz helyzetben vagyok az idegbeteg apám miatt.

2018. máj. 24. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én türelmesen kivártam, amíg meghalt, és addig is igyekeztem minél kevesebb időt tölteni vele egy légtérben.
2018. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én ráhívtam a rendőröket egyszer amikor nagyon besokalltam,az hatásos volt
2018. máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Én tanultam mint állat hogy elhúzhassak egy jó távoli egyetemre.
2018. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kispotzak ***** válasza:
100%

Történetet inkább nem írnék :)

Amit viszont a saját életemből ill barátokéból, akik átmentek ilyenen, le tudok szűrni tanácsként:


- Próbálj keresni olyan embert, akiben igazán megbízol, és vele beszélj erről. Nagyon jó, ha olyan valaki, aki ismeri a szülőt, de szeret téged, és nem hoz kellemetlen helyzetbe. Egy ilyen ember nagyon sokat tud segíteni, lelkileg is, de krízishelyzetben is pl ha ott tudsz nála aludni néha, stb.

- Próbálj minél kevesebb időt otthon tölteni. Persze valamennyit muszáj, főleg, ha még diák vagy, de suli után ill hétvégén ha tudod, oldd meg, hogy az iskolában, könyvtárban, barátnál, jó időben akár egy parkban tanulj, olvass, lazíts.

- Ha tudsz, találj magadnak vmi hasznos, de kellemes elfoglaltságot, legyen az pl sport stb - kevesebbb időt is töltesz így otthon, de a feszültséget is levezeti, plusz barátok, hasonló érdeklődésű emberek között lehetsz - tripla haszon.

- Ne provokáld, ha verbálisan bántalmaz, "csukd be a füled", ne szólj vissza.

- Kérj rendőri segítséget, ha tényleg veszélyes, fizikailag is! Ne várj túl sokáig, mert ha konkrétan rádtámad, komoly bajod lehet, ha te támadsz idegességedben, vagy akár csak védekezel, abból is baj lesz (ha ő megsérül, akkor hosszú vizsgálatnak, bírósági ügynek nézel elébe, de ráadásul még a lelkifurdalással is meg kell bírkózni, és ez nagyon nehéz, még ha egyébként egyértelmű is az önvédelem).

- Ahogy más is írta, próbálj minél hamarabb elkerülni otthonról pl egyetem, munka. De ne ész nélkül, nem beleszaladva egy rossz kapcsolatba, összeköltözve vkivel, aki kihasználja, hogy menekülni akarsz otthonról!


Kb ezek jutottak eszembe.

Vigyázz magadra!

2018. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!