Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki hány éves koráig tanul/tanu...

Ki hány éves koráig tanul/tanult? És ki milyen fokú végzettséget szerez/szerzett?

Figyelt kérdés
2018. nov. 4. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
24 évesen fogok diplomázni (ha nem csúszok) de utána is folyamatosan fogok továbbképzésekre járni. Tipikus lifelong learning szakmát választottam.
2018. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha minden jól megy, 23 évesen kapom meg a diplomát, bölcsődében szeretnék elhelyezkedni kisgyermeknevelőként.
2018. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
25 évesen diplomáztam (pár évet csúsztam), 27 voltam, mikor befejeztem egy egy éves okj-t.
2018. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
49%

40 éves koromig tanultam, és még mindig. De csak a 8 általánosról fogadtam el a bizonyítványomat, mert akkor még nem vettem észre hogy mükődik az oktatás és mi a célja.

[link]


Az iskolai programok középosztálybeli szórakoztatásnak tünnek, hogy azt érezzük és hitessék el velünk az egésznek van valami értelme.

Tedd fel magadnak a kérdést: mi értelme az érettségi bizonyítványodnak számodra? Attól vagy értelmes és intelligens? Mit mér az érett?ségi az egyénben? Ettől vagy önmagadnak és másoknak is érett és értékes? A diploma függvénye hogy önmagaddal és másokkal értékes és értelmes kapcsolatokat fogsz tudni kialakítani? 2015 ben a nők majd' 30 évesen a férfiak 32 évesen házasodtak és ennek ellenére a házasságkötések több mint 60 %-a válással végződik köztük érettségizett és diplomás polgártársaink.


Ha nem lenne érettségid vagy nem lesz diplomád, hogyan éreznéd magad ebben a papir alapú társadalomban? Mindazon személyek csoportja - kivétel nélkül, aki a már említett állami elismerésekkel rendelkeznek értelmesek, intelligensek, tisztességesek? Az érettségire való gyúrásba, mint általános míveltségre felkészítésben benne foglaltatik kötelező tantárgyként önismereti óra, pénzügyi alapismeretek, jogi alapismeretek, ...stb.? Ha nem, miért nem? Ezek nem készítenének fel az életre? Miért titkolják el ezt a tudást előletek? Miért értékesebb(és mi az értékmérője) a társadalomban az a személy akinek nincs és akinek van érettségije, ilyen-olyan-amolyan diplomája?

2018. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Idén érettségizem, ezután hátra van nekem 2 képzés, 22 leszek mire azokkal végzek, aztán elmegyek egyetemre, ha minden igaz 27 évesen lesz diploma a kezemben, nem sietem el a dolgokat, nincs értelme.
2018. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

5/5 ös!


27 évesen lesz egy papir a kezedbe. És az egzisztenciád? Még + 10 év? Család, gyerekek, az élet értelme? EZ az egyetlen életcélod hogy az állam elismerjen mint értékes tagját a társadalomnak? Ha nincsen diplomád akkor értéktelen féreg lennél, a társadalom kirekesztettje, vagy mi?


Az iskola a hatalomgyakorlás és az elnyomás eszköze. Ezt senki nem mondja nektek az iskolában, ezeket miért nem áll érdekükben megtanítani nektek?

2018. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hatos, nem akarok gyereket és csalàdot, szóval nem gond.
2018. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!