Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvszakosok! Tippek, módszer...

Nyelvszakosok! Tippek, módszerek a szavak megtanulására?

Figyelt kérdés
Elég sok szó kell hétről-hétre. Van valami tipp, hogyan lehet ''tartósan' megtanulni?
2018. nov. 8. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem az müködik, hogy minden szót elöször kiírok kártyára (KÉZZEL!), utána ezt átmásolom egy füzetbe, majd az eredeti szöveget megtanulom kívülröl.

Így a szó a mondattal együtt - azaz összefüggésben - marad meg a fejemben.

2018. nov. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:
100%
Nyelvtanár vagyok, szoktam ajánlani a szókártyákat, egyik oldalára írod a szót az idegen nyelven, másikra magyarul. Mondatot is írhatsz rá, ha úgy könnyebb. Amit órán sokszor csinálunk, az pl. körülírás, kihúznak egy szót és az idegen nyelven kell elmagyarázni a többieknek, hogy mi az, pl. az orvos az az ember aki a betegeket vizsgálja. Sokkal jobban megjegyzik, mintha 25x megkérdeznék és 25x rámondanám hogy az az orvos. Ennek a másik verziója amikor kihúzza a szót és a többieknek kell rá barkóbázni. Vagy csináltam már memóriajátékot is pl. állatokkal, hogy az állat neve és a képe a pár. Sokszor viszek be képeket, amiken meg kell jelölni a szavakat, pl. egy szoba képét amibe beírják a bútorokat vagy testrészeket, ruhákat. Otthon csinálhatsz olyat, hogy az adott témában keresek képet és painttel beleírod a szavakat. Aztán fogod az üres képet és megnevezed rajta őket. Szódogát nem íratok, van egy ilyen alkalmazás, a memrise, ami lányegében online szókártyák, abba feltöltöm az új szavakat és otthon tudják gyakorolni, akár a buszmegállóban vagy az úton is.
2018. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!