Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvszakosok! Nektek nehezebb...

Nyelvszakosok! Nektek nehezebb volt idegen nyelven tanulni? Gyorsan megszoktátok?

Figyelt kérdés
Egy nyelvszakra jelentkeztem és már nagyon várom. Nyilván nem véletlenül választottam ezt, szeretem a nyelvet és érdekel minden, ami hozzá kapcsolódik. Kellett hozzá emelt érettségi, ami jól sikerült és már nyelvvizsgám is volt korábbról, viszont egy sima gimibe jártam és sosem kellett idegen nyelven tanulnom, mint mondjuk egy kéttanyelvűs diáknak. Viszont itt majd csomó idegen nyelvű órám lesz például irodalom, töri stb. és nem tudom, hogy ez majd hogyan fog menni és mennyire lesz másabb, meg kell-e szokni, mennyi idő kell hozzá. Nektek nehezebb volt megtanulni az idegen nyelvű anyagot, mint a magyart?
2018. aug. 21. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
1-2 hónap alatt meg lehet szokni, és akkor már nem nehezebb. Először azt se tudtam, milyen nyelven jegyzeteljem az előadást.
2018. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Furcsa, de én könnyebben tanulok idegen nyelven. (nem a nyelvet hanem az anyagot az adott nyelven). Mivel jibban koncentràlok így sokkal jobban megmarad, míg a magyarnàl sokszor úgy fogom fel hogy ja ezt félszavakból is megértem így biztos tudom. Hamar meg lehet szokni, főleg az irodalmat és a törit a nyelvészet màr nehezebb. (én sem kéttanos voltam, sőt fél évet tanultam előtte tanàrral a nyelvet, bàr intenzíven)
2018. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!