Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államilag támogatott képzés...

Államilag támogatott képzés esetén elkerülhető a visszafizetés?

Figyelt kérdés

Államilag támogatott képzésemen teljesítem 4. félévemet, de abba szeretném hagyni. (Hiába 4. a félév,csak bukdácsoltam..)

Dolgozok már teljes munkaidőben 3 éve, és természetesen ezt folytatni is szeretném, magyar munkáltatónál.

Hallottam olyan lehetőségről, hogy a felvett félévek arányában kellene dolgoznom Magyarországon, és abban az esetben nem kell visszafizetnem.

Egyértelmű információt nem találtam.

A választ előre is köszönöm!



2018. nov. 11. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
44%

az az elvégzett diplomára vonatkozik. Azért kapod a támogatást hogy utána itthon dolgozz x időt. ha nem teszed meg, vissza kell fizetni.

Ha nem diplomázol le, tehát a te esetedben, szintén vissza kell fizetni. nincs kiskapu.

2018. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, elkerülhető. Egyrészt ha 1 éven belül beiratkozol máshova, akkor eleve nem is keletkezik kötelezettség. Másrészt amikor már megvan a kötelezettség, akkor is több indokkal lehet mentesítést kérni.


Utóbbival kapcsolatban csak akkor kell intézkedned, amikor megkapod a határozatot a visszafizetési kötelezettségről. Ez azután kb. 1 évvel lesz, hogy kiiratkozol a jelenlegi szakodról. Ekkor beadhatsz egy mentesítési kérelmet egy bizonyos határidőn belül.


A legegyszerűbb mentesítési ok, hogy magyarországi munkaviszonnyal szeretnéd kiváltani a visszafizetési kötelezettséget. Ha ezt kéred, utána fogsz kapni egy határozatot, miszerint mentesülsz, ha az igénybe vett képzési idő + 365 napon belül Magyarországon tartasz fel legalább a képzési időnek megfelelő munkaviszonyt. (1 félév 150 nap munkaviszonynak felel meg.) Ilyenkor természetesen fizetned sem kell, amíg le nem telik ez az idő, de ha úgy telik le, hogy nem teljesítetted, akkor arányosan fizetned kell, és nincs további kibúvó.

2018. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!