Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tételek lehetnek a...

Milyen tételek lehetnek a magyar érettségin?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most 11.-es vagyok, tehát még több mint egy év az érettségiig.

Viszont én szeretném kidolgozni és megtanulni előre a magyar tételeket, hogy mikor érettségizem, akkor azt csak átismételni kelljen és másra többet tudjak tanulni.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen tételek lehetnek magyarból a szóbelin, majdnem 100%-ra, középszinten?


Köszi előre a válaszokat.


2018. nov. 24. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A magyartanárod kérdezd. Ő állítja össze, iskolánként eltérő. Ami azt illeti nem csak iskolánként hanem évről évre is változó, mivel egy bizonyos százalékban változtatni kell az előző évihez képest a témákon, feldolgozandó műveken.
2018. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt értem, hogy változó, de a magyartanárom azt mondta múltkor, pl. mikor Aranyt, vagy Madách-ot vettük, hogy ezeket jó tanuljuk meg, mert 95% hogy tétel lesz.

Én ilyenekre gondoltam mint ezek, meg az ehhez hasonlókra, amik szinte 100% hogy benne lesznek, vagy elég sokszor voltak már.

2018. nov. 24. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami nagyon gyakran szokott előfrodulni kezdésnek az a Biblia vagy a Homéroszi eposzok egyike. Nálunk gyakran az Oidipusz királyt és az Antigonét váltogatták, vagy Shakespeare Rómeó és Júliáját a Hamlettel. Petőfi költészetének fajtáit is imádják beletenni. József Attila komplex tájversei is gyakran előfordulnak.

Kora újkori magyar költészet kapcsán Zrínyi vagy Ballassi, nálunk épp mindkettő volt. Korábbi évben Csokonai szerelmi költészete is tétel volt.

Szokott Vörösmarty, Kölcsey és Babits, Józef Attila is lenni.


Egyébként ha elkéred a tanárodtól a tavalyi tételsort, akkor valószínű, hogy annak nagy része újból lesz.


Világháború utáni és 21. századi kortárs irodalomban nem tudok segíteni, az nagyon változó volt nálunk is. Direkt tele rakta olyan írókkal és művekkel a tételsort a tanárnő, hogy ha kukacoskodó érettségi elnök jön akkor ne tudjon beleszólni.


Sok sikert a felkészüléshez, és az érettségihez. Az emelt angolra és törire készülésem miatt én csak márciusban tudtam elkezdeni közép szóbelire készülni, de lényegében ha nagyon jó tanulási technikám lett volna akkor az emelt és közép szóbelik közötti 2 hetes (?) szünet is elégg lett volna.

2018. nov. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak úgynevezett kötelező szerzők és választható szerzők. A kötelezők: Ady Endre, Arany János, Babits Mihály, József Attila, Kosztolányi Dezső, Petőfi Sándor

De még a kötelezők közül is a tanár dönti el, hogy milyen témakörre szűkíti le, pl, nálunk Kosztolányitól az Édes Anna kellett, de lehet, hogy nálatok a költészetét fogja kérdezni. A választhatóknál meg aztán valóban nem lehet megjósolni, hogy mit fog kérdezni. Amit az előző válaszoló példáknak említett mint az ógörög szerzők, a Biblia vagy Balassy, nálunk pont nem voltak. Sőt, a mi tanárunk 9-ben tanult anyagot nem is rakott bele! A Rómeó és Júlia volt a legrégebbi mű.

2018. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!