Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti mennyivel...

Egyetemisták! Ti mennyivel hamarabb kezdtek tanulni a vizsgaidőszakra?

Figyelt kérdés
Elég nehéz vizsgaidőszakom lesz 3 szigorlattal és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek elég lesz, ha most, egy hónappal előtte elkezdtek intenzíven készülni? Eddig is tanultam, de a szigorlat ugye több félévet ölel fel, azok pedig már elfelejtődtek..

2018. ápr. 28. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb, annál jobb!
2018. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira egyéni, hogy nem lehet rá válaszolni. Ha neked a tanulási stratégiád abból áll, hogy kotlasz a könyv felett, olvasgatod, kihúzgálod, nem értesz belőle semmit, akkor kevés. Ha értve tanulsz, felmondod hangosan, érthetően, le tudod rajzolni, ami olyan, vagy címszavakban el tudod mondani a lényeget, a körítést meg józan paraszti eszedből hozzárakni, akkor igen, elegendő, ha most állsz neki. De én mindig is azt gondoltam ezekről, hogy az intenzív tanulást nem a mennyiség, hanem a minőség határozza meg. Vagyis lehet napi 4 óra alvással ülni a könyv felett, csak ugyanezt el lehet érni hangos felmondásokkal (én minden vicc nélkül azt szoktam néha “játszani”, hogy én vagyok a tanár és magyarázom egy képzelt közönségnek a dolgot, táblám ugyan nincs, de azt megoldom falra ragasztott papírokkal) úgy, hogy mellette kialszod a 8-9 órádat és egy órát szánsz mozgásra és még egy órát pszichés kikapcsolódásra (az ilyen tanulás közti kis szünetekről nem is beszélve, de véleményem szerint egy ilyen kis szünetbe nem nagyon fér bele, mondjuk egy sorozat megnézése, inkább csak egy gyakorizás pl, ami egy 10 percre elvonja a figyelmed, de nem rabolja az időd és nem esel abba a csapdába, hogy “csak még egy epizódot”. Ezeket a dolgokat az esti levezetőre kell meghagyni.
2018. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!