Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első vizsgaidőszakra tudnátok...

Első vizsgaidőszakra tudnátok tanácsot, tippeket adni?

Figyelt kérdés
Kb. 10 vizsgám lesz, ebből 3 olyan tantárgy, ami számomra nehezebb, és több az anyag. Tudom, hogy szakfüggő, de tudnátok általánossában tippeket adni, hogyan osszam be a vizsgákat, érdemes-e a nagy részét letudni az ünnepek előtt, vagy inkább januárban vegyek fel több vizsgát? Bármilyen tanács jól jönne!
2018. nov. 17. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én is elsőéves vagyok, de leírhatom, hogy én hogy tervezem. 2 könnyebb vizsgát tervezek decemberre, persze, csak ha lesz vizsgaidőpont. A számomra legnehezebbet január végére tartogatom. A többi lehet január elejétől a közepéig. De tényleg szakfüggő.
2018. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Neked hány vizsgád lesz? :) Sok sikert előre is!
2018. nov. 17. 13:50
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig legyen időpontod egy másik vizsgára. Tehát 1 tárgyból ne menj el az utolsó vizsgára, ami neked még csak az első.
2018. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Tanuljál
2018. nov. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most 6 vizsgám lesz. 17.én kezdődik a vizsgaidőszak, rögtön le is tudok kettőt az első héten. Az egyiket "muszáj" mert csak 1 írásbeli vizsga van, a többi szóbeli és ekkora van meghírdetve. A másik egy olyan tágy amiből az elötte lévő héten gyakorlati vizsga is is van ezért nem akartam egy 3.tárggyal bekavarni. Mi dkét tárgyra sokat kell készülni, szoval már jovőhéten nekiállok tanulni. Utána 3.án és 4.én két olyan tárgyból megyek, amikre mindíg bejártam és év közben volt több zh is belőlük, ráadásul az egyik tárgy a másikra épül, ezért ezeket egyszerre akartam letudni. Ezután kihagyok egy hetet a vizsgázással és csak 14.én, majd 21.én megyek vizsgázni. Az utlsó tárgyat nem szeretem de nem olyan vészes a vizsga és elég olvasmányos a dolog. Így még marad majdnem 2 hetem ha valamit meg kéne ismételni.

Én azt javaslom, hogy ha van olyan tárgy amire évközben is sokat tanultál akkor abból mindenképp az ünnepek előtt menj el vizsgázni, és SOHA ne halassz el egyet sem, mert a végén csak rosszabbul jársz. Tapasztalatból mondom. Ha úgy érzed, hogy nem tudsz semmit akkor is menj el és ha olyan tételt kapsz amihez közöd nincs, akkor is kezd el kidolgozni és ülj le a vizsgáztató elé és kezdj el mondani bármit. Ha jófej és segít vagy rávezet a témára akkor egy vizsgával beljebb vagy, ha nen akkor legalább megpróbaltad, de már tudod, hogy mire lehet számítani. Én a helyedben 1 nehéz tárgyat mindeképp letudnék karácsony előtt.

2018. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Általában az 1.vizsgaidőponton megtartott vizsga könnyebb szokott lenni, mint a későbbi vizsgaidőpontokon lévő.
2018. nov. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 nemaRendőrség ***** válasza:
Kell minimum 3 nap vizsgák között, de 4 még jobb. 1 pihenő, 3 tanulás
2018. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Milyen szakra jársz?

Mert nekem egy hét is kell egy vizsgafelkészülésre,pedig végig tanultam a szemesztert.

De azt ajánlom,hogy a nehezebbekkel kedz,mert a végére nagyon ki fogsz fáradni.

2018. nov. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egészségtudományi karon tanulok. Én pont a legnehezebbet (anatómia) hagytam utoljára, mert inkább szeretném a legtöbb vizsgát letudni még decemberben, karácsonykor pihenni egy keveset, és újult erővel nekilendülni az anatnak. Úgy érzem, számomra ez a jobb megoldás, mert én őszintén szólva már most kivagyok merülve... Valószínűleg ehhez hozzátesz a napi szintű ingázás is az egyetem és az otthonom között, már nagyon várom, hogy vége legyen a szorgalmi időszaknak.
2018. nov. 24. 14:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Én direkt mindíg az anatómiával kezdtem, hogy ne kelljen sokat stresszelni utána. A szigorlatnál volt csak az, hogy azt hagytam a végére, tiszta stressz voltam. Szóval ne ess ebbe a hibába.
2018. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!