Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma és a nyelvvizsga - mi...

Diploma és a nyelvvizsga - mi a vélemény?

Figyelt kérdés

Tegnap ledöbbentem, országos átlagban 20-25 % aki nyelvvizsga hiánya miatt nem tudja átvenni a diplomáját, de van olyan felsőoktatási intézmény ahol ez 75% ...


És csak lestem, nem akartam elhinni.


Szerintetek egy diplomás embernek nem egy minimális alapkövetelménynek kellene lennie akár 2 nyelv megfelelő ismerete is? Akkor mégis kitől várjuk el, ha nem a diplomásoktól, hogy tudjanak idegen nyelveket?


Számomra megdöbbentő, és hát valaki elárulhatná, miért a magyarok azok akik ennyire képtelenek nyelveket tanulni, és bármely normálisabb országban meg természetes, hogy a 16 éves középiskolás beszél 2-3 nyelvet?


Ez miért van?


Én eleve nyelvvizsgához kötném a felvételit, hiszen középiskola alatt bőven meg lehet csinálni, és akkor nem lenne ilyen gond.


Mi a véleményetek ?


2010. jún. 27. 10:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
50%

Én végeztem fősulit, és már 2. alkalommal próbáltam az angol középfokút sikertelenül. Szorgalmas vagyok, angol szöveg és megértésszintű beszélgetés elég jól megy, de mindig 2-3 pont hiányzott.


-NEM csak a vizsgázóban van a hiba. Hanem, hogy a nyelviskolák a PÉNZRE HAJTANAK. Ha lehet, akkor megbuktatnak, hogy fizess újból. Ezt nyelvtanár ismerősöm is alátámasztotta! Sajnos ilyen gerinctelenek.


Én már eldöntöttem, hogy nem fizetek többet nekik, rajtam nem élősködnek az tuti. Úgy néz ki, hogy most államvizsga papírral lesz egy jó melóm. Szerencsére a sok informatikus melónál csak olvasás szinten kell tudni angolul, ami nem gond. Nekem ennél több nem is kell!


A nyelvvizsga összegből eltöltök egy nyaralást külföldön, vagy kiegészítem a jogsi díját.

2010. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%

Van, jobban mondva volt egy osztálytársam (most érettségiztünk) aki hihetetlen gyengén beszélt angolul és németül is. Igaz, nyelvi tagozatos osztályba jártunk, de szerintem azóta sincs nyelvvizsgája. DE! Hihetetlen jó matekos, nagyon jó fizikás és évek 1-2 éve építésznek készül. Hihetetlen jó reálos és a humán tárgyakat is megtanulta a jó jegy szerzése miatt, mert muszáj volt neki, a nyelvekkel is küzdött egy ideig, mégse ment neki.


Részben igazad van, hogy alapvetővé kéne tenni a nyelv tudásását, ám arra is gondolnunk kell, mennyi kitűnő szakembert veszthetünk el emiatt. Biztos vagyok benne, hogy az a volt osztálytársam a legjobb építészek egyike lesz 5 év múlva.

2010. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, azért ilyen siralmas a "statisztika", mert rendszerváltás körül volt egy jó hosszú átmeneti időszak, amikor általános iskolában, vagy akár a középiskolában is még oroszt tanultak (nem túl nagy lelkesedéssel), vagy szimplán nem fektettek nagy hangsúlyt a nyelvekre, mert akkor még nem gondolták, hogy ekkora szerepe lesz.


De ahogy én látom, azok között, akik 3-4 éve kezdték el az egyetemet, már jóval nagyobb arányban vannak olyanok, akik már középiskolában csináltak 1-2 nyelvvizsgát, csak ők még csak most kezdenek el megjelenni a statisztikákban. Például én nem ismerek olyan egyetemistát, akinek már ne lenne nyelvvizsgája...

2010. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
71%
Mellesleg nekem sincs nyelvvizsgám. 3x futottam neki, 2-3 pont hiányzott, volt mikor csak 0.5 kellett volna. ellebeztünk, de semmi. Sajnos tényleg van, mikor csak a pénzre mennek a nyelvvizsga központok. Persze én sem vagyok a legjobb nyelvtudó.
2010. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
55%
Én tavaly érettségiztem, két nyelvvizsgám van... Múltkor beszélgettem a suliban egy felsőbbévessel, és ő meg egész meglepődött azon, hogy már van nyelvvizsgám középsuliból, úgyhogy azt még nem is említettem, hogy kettő is... :D Egyébként ez nekem is furcsa, azért nem olyan hihetetlenül nehéz letenni egy nyelvvizsgát, szerintem. A mi osztályunkban mindenki megcsinált legalább egyet. De nem tudom, lehet, hogy ez pár évvel korábban még nem volt ilyen elterjedt...?
2010. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
71%
Nem is volt elterjedt és egyes iskolákban (legyen szó akár általánosról akár középről) nem nyújtanak megfelelő képzést ilyen irányban.
2010. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
0%
UGYANARRÓL BESZÉLÜNK? 4 éve már középfokú kell fősulihoz, ne az alapfokúról írjatok. Az semmiség.
2010. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
67%
Ki beszél itt alapfokúról? O_o
2010. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

11:09-esnek:


Itt senki sem beszél alapokról, az valóban "nem igazi" nyelvvizsga.


De hála az új felvételi rendszernek (ahol a közép/felső fokú nyelvvizsgákért adnak pluszpontot), már középiskolában rengetegen csinálnak 1-2 nyelvvizsgát.

2010. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%

"Számomra megdöbbentő, és hát valaki elárulhatná, miért a magyarok azok akik ennyire képtelenek nyelveket tanulni, és bármely normálisabb országban meg természetes, hogy a 16 éves középiskolás beszél 2-3 nyelvet? "



Igen 2-3 nyelvet tudnak pl Svájcban meg a volt Jugoszláv köztársaságokban.


Amúgy ne háborogj, nem mindenki teheti meg a nyelvtanulást. Amíg a katedra típusú terrorszervezeteknél (200 ezer egy 100 órás tanfolyam) lehet nyelvet tanulni addig nem is fognak sokan idegen nyelvet beszélni. Pláne, hogy a kis falvakban a közelben nincs is nyelviskola, az iskolarendszerben meg nem lehet normálisan megtanulni idegen nyelveket.

2010. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!