Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma és a nyelvvizsga - mi...

Diploma és a nyelvvizsga - mi a vélemény?

Figyelt kérdés

Tegnap ledöbbentem, országos átlagban 20-25 % aki nyelvvizsga hiánya miatt nem tudja átvenni a diplomáját, de van olyan felsőoktatási intézmény ahol ez 75% ...


És csak lestem, nem akartam elhinni.


Szerintetek egy diplomás embernek nem egy minimális alapkövetelménynek kellene lennie akár 2 nyelv megfelelő ismerete is? Akkor mégis kitől várjuk el, ha nem a diplomásoktól, hogy tudjanak idegen nyelveket?


Számomra megdöbbentő, és hát valaki elárulhatná, miért a magyarok azok akik ennyire képtelenek nyelveket tanulni, és bármely normálisabb országban meg természetes, hogy a 16 éves középiskolás beszél 2-3 nyelvet?


Ez miért van?


Én eleve nyelvvizsgához kötném a felvételit, hiszen középiskola alatt bőven meg lehet csinálni, és akkor nem lenne ilyen gond.


Mi a véleményetek ?


2010. jún. 27. 10:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező:



Tudod, hogy mi az egyik oka annak, hogy a friss magyar diplomások sorra mennek ki külföldre? Pont ez az erőltetett nyelvtanulás.


Magyarok vagyunk bakker, miért kéne mások nyelvét beszélnünk?

2010. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
66%

16:48-asnak:


Nem azért mennek ki a diplomások, mert itthon nyelveket próbálnak nekik tanítani, hanem azért, mert ebben az országban rohadtul nem éri meg dolgozni. Nem azért tanul valaki évekig, hogy utána fele annyit kapjon, mint egy nyugati munkanélküli segélyként.



"Magyarok vagyunk bakker, miért kéne mások nyelvét beszélnünk?"


Gratulálok, a tiéd a "Hónap legsötétebb hozzászólása" díj!

Gondolom, hogy neked gőzöd sincs arról, hogy az összes tudományos publikáció angol nyelven jön ki, arról nem is szólva, hogy a mai világban bizony gyakran találkozhat az ember Mo.-n is külföldiekkel, sőt, már mehetnek magyar emberek is külföldre. Sőt, rengeteg munkához nyelvtudás is kell, mert lehet, hogy a főnök/ügyfél/munkatárs nem magyar.

És az elég égő, hogy egy felnőtt ember nem tud egy pohár vizet rendelni, hanem kézzel-lábbal mutogat...

2010. jún. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem jó a nyelvtanulás. És jó a diploma is. De nem hiszem, hogy az oktatásban még magasabbra kéne vinni a mércét, amikor ígyis elég sok ember munkanélküli, vagy teljesen analfabéta, vagy 8 osztályos. Elsősorban nem a gazdag és bármit megtehető emberek igényeit kéne kielégíteni, hanem azt, hogy mindenki felzárkozzon! Manapsgá már egy érettségit megszerezni adottság és persze szerencse valamint egy örökös tanulás jellemez. A diákok mire leteszik az érettségit belefáradnak a tanulásba. Persze nyúzzák még tovább az embereket, legyen mégtöbb szegény és kiáltástalan.... Tanulni jó és érdemes, de sajnos nem fizetik meg és nem látom értelmét a diplomának se. Felzárkóztatni kell! Utána jöhet az úri szeszély...
2010. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
43%

17:28-asnak:


Van igazság abban, amit írsz, de itt a kérdés főleg az, hogy egyetemi diploma mellé kell-e nyelvtudás. Márpedig oda elengedhetetlen.


Amúgy sose volt olyan könnyű megszerezni az érettségit és bekerülni a felsőoktatásba, mint mostanság. Az oktatás színvonala a követelményekkel együtt folyamatosan zuhan az általános- és középiskolákban. Már lassan ott tartunk, hogy egy Bsc-s diploma felel meg a 10 évvel ezelőtti érettséginek.

2010. jún. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
nem csak lassan, hanem sztem már most ott tartunk, hogy egy Bsc nem sokkal magasabb szint mint egy érettségi, na aztán ez a "magyar vagyok, miért kéne más nyelvet beszélnem" hozzászólás ez nagyon kemény, gratulálok
2010. jún. 27. 18:42
 26/33 A kérdező kommentje:
na igen, az is elég jó mentség, hogy mindent a pénzre lehet fogni, de azért álljunk meg, én ismerek tökéletes ellenpéldákat is, magánóra nélkül, de otthon nagyobb idő- és energiabefektetéssel is letette a diák a nyelvvizsgát, szóval kár ezt a részét kiemelni
2010. jún. 27. 18:44
 27/33 anonim ***** válasza:
86%

Az érettségiről annyit, hogy én most vizsgáztam és nem kellett belehalni! Hiszek azoknak, akik azt mondják, egyre csak butítanak a vizsgákon.


Nos, összegezve, szerintem aki képes lediplomázni, annak képesnek kell lennie egy esetleg 2 nyelvvizsgát is letenni, már, csak azért is, hogy a tudását frissítse a témán belül.


Szerintem a nemzetközi kapcsolatok és a naprakész információk miatt a legfontosabb a nyelvtudás, ami persze nem feltétlen jár azzal, hogy az illetőnek papírja is van róla.


Nincs 30 ezrem, de jól beszélek 1-2 nyelven, akkor diplomám sem lesz?

2010. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
sajnos igazad van, és a közép- és a felsőoktatás színvonala is egyre süllyed és a butítás felé megy, a felsőoktatás képviselői persze tiltakoznak ezerrel, de úgy tűnik hiába
2010. jún. 28. 07:36
 29/33 anonim ***** válasza:
82%

Az emelt szintű érettségiért nyelvvizsgát azért találták ki, hogy ne legyen senkinek az a kifogása, hogy nincs pénze nyelvvizsgára, én is megcsináltam akkor, meg még azóta egy másikat is. Nem is értem, hogy létezhet az, hogy egy egyetemi szakot könnyebb elvégezni, mint egy nyelvvizsgát. Ez önmagában is szégyen az egyetemnek.

Matek szakos

2010. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
42%
Már nincs ilyen, hogy érettségiért nelvvizsgát.
2010. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!